Този път без напрежение за Халеп, която отпусна само 5 гейма на Осака

Australian Open, 1/8-финал
Симона Халеп – Наоми Осака 6-3 6-2

След контузията на глезена в първия кръг и почти 4-часовия маратон срещу Лоурън Дейвис в третия, Симона Халеп достигна до комфортна двусетова победа на осминафиналите с 6-3 6-2 над Наоми Осака за 79 минути. Румънката изигра доста стабилен двубой срещу опасна съперничка, която в предишния си мач елиминира представителката на домакините Ашли Барти.

В началото Осака взимаше по-лесно подаванията си и подлагаше на напрежение световната №1 в нейните подавания. Японската представителка пропусна първия си брейкбол в 4-ия гейм, а в маратонския 6-и имаше още три възможности, но Симона удържа.

Последва първи по-колеблив сервис гейм на Осака и Халеп се възползва да пробие за 4-3, след което затвърди. В 9-ия гейм румънката стигна до първи сетбол при 30-40, но не успя да затвори частта. Малко по-късно си осигури и втори, като този път всичко се разви добре за нея, след като японката пресили бекхенд, след който топката излезе в аут по дължина.

Вторият сет започна много интересно и Осака осъществи първи пробив. 72-рата в света поведе с 15-40 и геймът приключи с непредизвикана грешка от бекхенд на Халеп. Наоми обаче не успя да затвърди. При 30-40 румънката я вкара в дълго разиграване, в което доминираше и дочака нейна грешка. Водачката в схемата спечели трудно третия гейм, отразявайки два брейкбола, след което направи важна крачка към четвъртфиналите със затвърден пробив за 4-1.

Малко по-късно мачът приключи с нов пробив, а Симона реализира още първия си мачбол с ретур уинър от форхенд.

Следващата съперничка на Халеп ще бъде определена от чешкия сблъсък Каролина Плишкова – Барбора Стрицова.