Цибулкова отново пречупи Ларшон в три сета, Гарсия обърна Лучич-Барони

Miami Open, I кръг
Доминика Цибулкова – Йохана Ларшон 4-6 6-1 6-2

Доминика Цибулкова и Йохана Ларшон превърнаха и третия мач помежду си в трисетова битка, която словачката спечели с 4-6 6-1 6-2. По този начин световната №54 си осигури мач срещу Гарбине Мугуруса във втори кръг.

Пет от десетте гейма в откриващия сет се превърнаха в пробиви, като Цибулкова поведе с 2-0, но след това Ларшон успя да изравни и поведе ритъма на двубоя като при 5-4 мина през два спасени брейкбола и четири пропуснати сетбола, докато най-накрая успее да фиксира 6-4.

Цибулкова обаче излезе като преобразена след почивката и с два брейка скоростно затвори втората част с 6-1. Словачката удари с пробив за 3-2 в решителния сет, след което се измъкна от мъчителен сервис гейм с 5 отразени брейкбола и общо 18 точки, за да направи 4-2. Цибулкова окончателно уби интригата с втори пробив за 5-2 и приключи мача в следващия гейм.

В още един трисетов двубой от днешния ден, Каролин Гарсия обърна Миряна Лучич-Барони с 2-6 6-1 6-3 за час и 48 минути. Опитната хърватка се изстреля с преднина от 4-0 в откриващия сет и го затвори с лекота. След почивката обаче, Гарсия проби цели три пъти и рестартира мача с 6-1. Французойката изтръгна победата с едничък брейк в решителния сет и очаква Андреа Петкович.