Вандевеге и Младенович ще спорят за титлата в Хертогенбош

Ricoh Open, полуфинали

Коко Вандевеге – Медисън Бренгъл 6-4 6-2

Кристина Младенович – Белинда Бенчич 2-6 6-3 6-4

Коко Вандевеге и Кристина Младенович ще спорят за титлата в утрешния финал на турнира Ricoh Open в Хертогенбош, Холандия.

Вандевеге бе първата тенисистка, която си гарантира участие на финал, след успех с 6-4 6-2 над сънародничката си Медисън Бренгъл. Статистиката от мачовете им до този момент не бе в полза на Коко – тя бе загубила 3 от 5-те си изиграни двубоя срещу днешната си опонентка, включително поражения в последните две издания на Откритото първенство на Австралия, но това не й попречи да се поздрави с чиста победа.

Първите възможности за пробив в мача бяха за Бренгъл при 2-1 в първия сет, но противничката й се спаси с агресивна игра. При 3-3 Вандевеге обърна гейм от 40-0 и след печеливш удар от бекхенд ретур успя да реализира брейкбола. При 5-4 поставената под №6 американка изпита леки затруднения, сервирайки за сета, но при четвъртия си сетбол заключи частта.

Във втория сет предимството на Вандевеге стана още по-осезаемо и тя загуби само 4 точки на собствен сервис. Два пробива бяха достатъчни, за да приключи и тази втора част – 6-2, а с това и двубоя.

В другия двубой Белинда Бенчич не успя да повтори постижението си от миналата година в същия турнир – участие на финал, и загуби от Кристина Младенович с 2-6 6-3 6-4. Мачът започна отлично за швейцарката и благодарение на отличното си придвижване по корта и добре пласирани удари тя спечели първия сет след два пробива на сметката си.

Във втората част Младенович започна да намира добрата си форма от Ролан Гарос и реализира пробив при 4-3 в своя полза, което се оказа решаващо и за крайния изход на сета.

В третия сет резултатът отново се движеше гейм за гейм до 4-4, когато отново французойката проби благодарение на агресивна игра и получи възможност да сервира за сета. Във финалния гейм Младенович имаше леки затруднения, но успя да приключи мача, след като спаси 15 от 17-те точки за пробив, които Бенчич имаше в хода на полуфинала, и завърши с 75 % успеваемост при вкаран първи сервис.