Винъс оцеля, следващата й съперничка е Карла Суарес Наваро

Wimbledon, III кръг

Винъс Уилямс – Дариа Касаткина 7-5 4-6 10-8

Винъс Уилямс успя да се пребори с времето и с Дариа Касаткина и след няколко прекъсвания и накъсвания на играта, победи с 7-5 4-6 10-8

Световната №8 започна с летящ старт. Тя спечели подаването си, а после достигна до два брейкбола след бекхенд уинър във втория гейм. Рускинята допусна непредизвикана грешка и изостана 0-2. Американката проби за втори път при 5-1 гейма, след като поведе 40-15 и натисна спусъка от ретур. Така тя сервираше за сета. При този резултат обаче мачът беше прекъснат за втори път заради валежите.

След подновяването на срещата Винъс не беше концентрирана и направи двойна грешка, която осигури две точки за пробив на Касаткина. Руската тенисистка реализира още първата с прецизен бекхенд уинър по късия диагонал – 2-5. Последва затвърдяване и още един пробив, когато Уилямс за пореден път направи двойна грешка – 4-5. В десетия гейм рускинята сервираше за оставане и се стигна до дюс. Касткина взе предимство, а след неконтролиран ретур на опонентката й изравни – 5-5. Винъс обаче намери обратно пътя към успешната игра – 7-5.

През втората част американската тенисистка беше по-уверена, но мачът съвсем не беше приключил. При изоставане от 0-2 рускинята върна брейка след агресивен ретур уинър и последвала двойна грешка на Уилямс 1-2. Най-решителна крачка  Дариа Касаткина след брейка, който направи за 4-3. На сервис гейма си тя започна с подхлъзване, което й коства изоставане. След няколко спокойно изиграни точки Винъс достигна до 2 брейкбола, но съперничакта й се завърна в гейма и с много хъс го спечели – 5-3. А след стабилно представяне взе и сета – 6-4.

След почивката Винъс стабилизира играта си. Нещо, което е типично за нея. Американката обаче спря да полага усилия при посрещане, както направи и противничката й. Касаткина все пак проби за 4-3, но Уилямс веднага записа рибрейк. Последваха изморителни геймове, от които победителка се оказа американката – 10-8.

Следващата й съперничка ще бъде Карла Суарес Наваро, която отстрани Марина Еракович с 6-2 6-2.

От по-ранните мачове Аника Бек победи Александра Саснович с 6-2 6-1, Барбора Стрицова беше затруднена само за един сет от Евгения Родина – 6-4 6-0, а Анастасия Павлюченкова се справи с Юлия Путинцева – 7-5 6-1