Винъс се пребори за място в следващия кръг, Кийс даде само 4 гейма

Уимбълдън, I кръг

Винъс Уилямс – Дона Векич  7-6(3) 6-4

Участието на Винъс Уилямс не започна като по вода, но тя все пак се справи с Дона Векич – 7-6(3) 6-4. Американката показа психическа издръжливост и класа в най-ключовите моменти от мача и това й помогна да триумфира. Освен това, тя игра много по-агресивно и често излизаше на мрежата, което много притесняваше опонентката й.

Поставената под №8 в основната схема на турнира спечели първата си точка на тазгодишното издание на турнира с мощен ас, което идваше да покаже, че ще използва това оръжие в срещата. До края на гейма обаче силите се изравниха и се стигна до дюс, но две грешки на хърватката й костваха обещаващото начало в мача и тя изостана 0-1. В седмия и осмия гейм двете се размениха по пробив – 4-4.

При 5-5 и 30-30 Винъс стигна до геймбол след страхотно воле, но бекхенд уинър на Векич изравни точките отново. Хърватската тенисистка се мобилизира и проби за втори път в сета – 6-5. В следващия гейм обаче тя не успя да реализира два стебола и след 6-6 се стигна до тайбрек. В него американката поведе 6-3, а след двойна грешка на опонентката й, спечели и сета.

След почивката оспорваната битка продължи цели осем гейма, в които никоя от двете тенисистки не сгреши на подаването си. В този момент нервите на Векич не издържаха и при изоставане от 30-40 тя сбърка от форхенд. Цената на тази грешка беше пробив, който допълнително окрили играта на Винъс. Поставената под №8 взе сервис гейма си на 15 и намери място в следващия кръг, където я чака Мария Сакари.

В другите мачове, които се изиграха по това време, Кирстен Флипкенс се справи с  Никол Гибс – 6-3 6-1. Във втори кръг обаче я чака много тежка съперничка – Мадисън Кийс. Поставената под №9 в основната схема на турнира победи Лаура Зигмунд с 6-3 6-1. Сара Ерани пък се справи с Патрисия Мария Тиг с 6-4 6-4 и чака победителката от мача Ализе Корне/Полона Херцог.