Винъс Уилямс взе реванш от Мугуруса и е на полуфинал в Сингапур

Финалите на WTA, групова фаза
Винъс Уилямс – Гарбине Мугуруса 7-5 6-4

Винъс Уилямс взе реванш от Гарбине Мугуруса за финала на Уимбълдън и ще продължи от Бялата група заедно с Каролина Плишкова. Двете направиха интригуващ мач с много пробиви, завършил при 7-5 6-4. Победата на американката е още по-впечатляваща поради факта, че в предишния сблъсък от турнира 37-годишната тенисистка се бори над 3 часа на корта с Остапенко.

Гарбине Мугуруса започна по-добре мача и стигна до два брейкпойнта в първите четири гейма, като междувременно печелеше безпроблемно подаванията си. При 2-2 Уилямс потърси брейка на свой ред, получавайки две възможности да го реализира, но не съумя да се възползва от тях.

В шестия гейм на мача испанката отново си издейства две точки за пробив. Винъс изглеждаше по-изморена и когато навлязоха в дълго разиграване при втория брейкпойнт, тя потърси първа развръзката с излизане на мрежата, което обаче не беше добре подсигурено – първи пробив в мача и 3-4. Мугуруса започна защитата с двойна грешка, последвана от непредизвикана. Записа ас, но не успя да направи нищо повече и равенството се възстанови.

До 6-5 подаванията бяха по-спокойни, но когато Гарбине трябваше да сервира за оставане в сета, тя отново се пречупи. Спаси два сетпойнта, но третият беше реализиран – 7-5.

Мугуруса поиска среща с треньора си след първата част и изглежда това подейства, понеже след нея тя проби. Съперничката ѝ се справи с първите три брейкпойнта, но не успя да се пребори за четвъртия. След дългото откриване на втория сет, двете размениха по брейк и резултатът стана 1-2.

Макар да изглеждаше изтощена при 3-1, американката успя да се върне в сета с два бързи гейма. Последваха обаче поредни двойни грешки и една непредизвикана, които отново я върнаха в изоставаща позиция. Световната номер 5 не се предаде и спечели следващите три гейма, с което си осигури участие в полуфиналите в Сингапур.