Винчи мина през Иванович в Санкт Петербург и обяви: Искам титлата!

St. Petersburg Ladies Trophy, полуфинали
Роберта Винчи – Ана Иванович 7-5 6-4

Роберта Винчи прекара над два часа и половина на корта в предишния си двубой на St. Petersburg Ladies Trophy, но ето че 32-годишната намери сили да се справи и с Ана Иванович и след 7-5 6-4 вече е на финала в Санкт Петербург. Това е първи мач за трофей за ветеранката след битката с Флавиа Пенета на US Open.

„Получи се невероятен двубоя – коментира Винчи. – Винаги е трудно да се изправиш срещу Ана, но аз играх добър тенис и съм много щастлива, че съм на финала. Ще бъде тежка битка, но искам титлата!“

Днес Иванович първа излезе напред в резултата с пробив за 2-0, само че Винчи бързо навакса изоставането си и изравни за 3-3. В следващите минути геймовете вървяха под диктовката на сервиращите, докато при 5-5 италианката не получи шанс за решителен брейк, който веднага използва и приключи сета със 7-5 за 45 минути.

Надхитрянето продължи и след почивката, а Винчи се добра до възможност за пробив за 4-3 и отново не пропусна. Италианката заличи шанс за рибрейк, когато сервираше за победата и приключи спора от първия си мачбол. Винчи очаква Белинда Бенчич в битката за трофея в неделя.