Возняцки е на 1/4-финал в Люксембург, Квитова отстрани Лепченко

Поставената под №2 в основната схема на турнира в Люксембург Каролине Возняцки изигра драматичен мач срещу Забине Лизицки и направи обрат, за да намери място сред най-добрите 8 – 3-6 6-2 6-3.

През първата част двете тенисистки имаха сериозен проблем с подаването си и никоя не взимаше инициативата в свои ръце, което доведе до маратонски геймове. Датчанката обаче допусна 3 пробива, а материализира само два, въпреки че привидно не играеше по-зле от опонентката си.

Много по-силно Возняцки се представи след почивката и не даде нито един брейкбол на германката. Пробиви в четвъртия и в решаващия осми гейм пък й осигуриха втория сет.

Третата част бе по сценарии на първата. Двете си размениха по брейк в началото, а сервисът на Лизицки я предаде в четвъртия гейм – 1-3. Тя все пак върна пробива за 3-4, но веднага след това отново не бе достатъчно убедителна, когато вкарва топката в игра. При 5-3 Возняцки сервираше за мача и без колебание поведе 40-0, за да материализира втория мачбол.

В по-ранните мачове Андреа Петкович не остави никакви шансове на Каролине Гарсия – 6-1 6-1, Кики Бертенс записа чиста победа срещу Ана-Каролина Шмидлова 6-3 6-1Дениса Алертова отстрани Тереза Смиткова 3-6 7-6(4) 6-3, Йохана Ларсон надделя над Мона Бартел 6-1 6-4, а Моника Никулеску е следващата опонентка на Возняцки, след като победи Франческа Скиавоне 3-6 7-5 6-4.

Петра Квитова победи Варвара Лепченко в 3 сета 4-6 6-2 6-1, а Кристина Плишкова отпадна от Лорън Дейвис 6-2 4-6 3-6.