Возняцки и Плишкова спечелиха по два мача в един ден и стигнаха до финала в Доха

Qatar Total Open, четвъртфинали/полуфинали
Каролина Плишкова – Шуай Джън 6-2 6-0
Каролине Возняцки – Лоурън Дейвис 7-5 6-1
Каролина Плишкова – Доминика Цибулкова 6-4 4-6 6-3
Каролине Возняцки – Моника Пуиг 6-1 6-2

Каролина Плишкова и Каролине Возняцки оцеляха в лудата въртележка от размествания в програматата заради проливните дъждове в Доха и стигнаха до финала на Qatar Total Open.

Чехкинята като втора поставена в схемата трябваше да изиграе само три двубоя, за да стигне до битката за титлата, но това се случи в рамките на два дни. В четвъртък Плишкова мина през Каролин Гарсия, а в петък първо сгази Шуай Джън с 6-2 6-0 за 57 минути, а след това изкова и първа победа от четири мача с Доминика Цибулкова с 6-4 4-6 6-3.

Световната №3 изостана с пробив пасив в първия сет, но го обърна със серия от 2-4 до 6-4 гейма. Цибулкова се откъсна с 4-0 след почивката и този път не позволи на съперничката й да се върне в частта, като я прати на сметката си с 6-4. Късна развръзка реши мача в третия сет, когато Плишкова се върна от 15-40, за да поведе с 4-3, проби за 5-3 и затвори мача на свой сервис.

Возняцки пък показа страхотно кондиционна подготовка и след успехите над Кики Бертенс в сряда и Агнешка Радванска в четвъртък, издържа и двата теста в петък. Каро се нуждаеше от 2 часа, за да пречупи съпротивата на Лоурън Дейвис със 7-5 6-1 като само първия сет продължи 75 минути. След това Возняцки се изправи и срещу олимпийската шампиона Моника Пуиг и този път прегази съперничката си с 6-1 6-2 за общо 70 минути.

Датчанката води с 3-0 в преките двубои срещу Плишкова, но двете не са се изправяли една срещу друга от 2014-а насам.