Возняцки с нова победа в Доха, Квитова пребори Свитолина

Qatar Total Open, 1/8 финал
Каролине Возняцки – Моника Никулеску 7-5 6-1

Световната номер 1 Каролине Возняцки изпита сериозни затруднения в първия сет срещу Моника Никулеску в Доха, но в крайна сметка записа успех със 7-5 6-1 и продължава към четвъртфиналите на турнира. Там тя очаква победителката от мача между Анджелик Кербер и Джоана Конта.

Водачката в ранглистата на WTA започна добре мача, постигайки пробив още във втория гейм за 2-0, но последва рибрейк на 0, който загатна, че задачата ѝ няма да бъде толкова лесна.

Все пак тя отново излезе напред за 3-1 и дори имаше шанс да запише трети пробив малко по-рано, но пропиля тази възможност. Никулеску успя да впечатли с нов брейк на 0, за да изравни за 4-4 момент по-късно.

Румънката  изненада всички, излизайки напред в резултата пробив на 15, но в следващите три гейма Возняцки ѝ даде едва две точки, завършвайки сета в своя полза – 7-5.

Във втората част датчанката бе категорична в представянето си. Достигна до брейкболи и в трите подавания на опонентката си, като две от тях успя да спечели, за да победи с 7-5 6-1.

В друг мач от турнира днес Петра Квитова затвърди позитивните впечатления с победа над световната номер 3 Елина Свитолина с 6-4 7-5. Следващата ѝ съперничка ще бъде Юлия Гьоргес.