Возняцки стартира успешно в Прага. Стосър преодоля Родина

J&T Banka Prague Open, I кръг
Каролине Возняцки – Мисаки Дой 6-0 7-5

Поставената под №2 в основната схема на турнира в Прага Каролине Возняцки записа победа в първия си мач, отстранявайки Мисаки Дой с 6-0 7-5 за час и половина игра.

11-ата в световната ранглиста успа да постигне ранен пробив, повеждайки с 2-0 първия сет. В следващата част датската тенисистка не даде точка да опонентката си, с което вече имаше контрол върху развитието на сета.

Дой продължи да търси най-доброто си представяне, но нямаше кой да ч чака и след като пропиля аванс от 40-15 в четвъртия гейм, допусна двоен пробив – 0-4. До края Возняцки продължи да доминира и поведе с 6-0.

Мисаки Дой обаче отправи ясно послание след почивката, когато имаше възможност да пробие още в първия гейм. Не успя да се справи, а после изостана 0-2.

До осмия гейм обаче 52-ата в света заличи пасива си, а в следващия гейм пропусна точка за пълния обрат.

Возняцки успя бързо да се мобилизира, а в дванадесетия гейм стигна до мачбол от посрещане и го материализира – 7-5.

Още резултати: Кристина Макхейл – Беатриз Хадад Мая 3-6 4-6; Саманта Стосър – Евгения Родина 6-2 6-3; Барбора Стрицова – Ю. Гьорес 6-4 6-0;