Возняцки започна с разгром, Стосър загуби за девети път поред

Australian Open, I кръг
Каролине Возняцки – Арина Родионова 6-1 6-2

Каролине Возняцки мина скоростно през първия кръг на Australian Open с 6-1 6-2 над участващата с „уайлд кард“ Арина Родионова за 67 минути игра. Датчанката заби 26 уинъра срещу 10 на съперничката и не допусна нито един пробив.

Возняки пое рано контрола над мача с пробив за 2-0 в откриващия сет, който дублира за 5-1 и фиксира резултат 6-1 на таблото. Каро продължи да натиска след почивката и макар Родионова да се измъкна от труден гейм, за да поведе с 2-1, загуби следващите пет и напусна турнира. Возняцки продължава напред срещу Дона Векич във втори кръг.

Същевременно, австралийските фенове преживяха сериозно разочарование, след като Саманта Стосър напусна турнира – 3-6 6-3 0-6 от Хедър Уотсън. Стосър завърши двубоя с цели 47 непредизвикани грешки, което й коства девета поредна загуба. За последно австралийката победи Камила Джорджи в първия кръг на US Open 2016.

„Много съм щастлива от днешната победа, защото Сам е страхотна тенисистка – заяви Уотсън. – Знаех, че ще е трудно, но бях добре подготвена и се чувствах свежа кондиционно.“

Други резултати: Дженифър Брейди – Марина Заневска 6-3 6-2, Тимеа Бачински – Камила Джорджи 6-4 3-6 7-5, Данка Ковинич – Шуай Джън 6-0 6-4, Ана Конюх – Кристина Младенович 6-4 6-2.