Димитров отново надделя над Бублик и очаква Иснър на осминафинала

BNP Paribas Open, трети кръг

Григор Димитров – Александър Бублик 6-3, 6-4

Григор Димитров записа нова победа на Мастърс турнира в Индиън Уелс и достигна до осминафиналите след двусетов успех над Александър Бублик. Първата ни ракета изигра много силен мач, като владееше инициативата през цялото време и нито веднъж не позволи на казахстанеца да стигне до шанс за пробив.

Следващият опонент на българина ще бъде Джон Иснър, който по-рано днес елиминира Диего Шварцман (7-5, 6-3).

Димитров записа един ас срещу девет на Бублик, но за сметка на това направи само една двойна грешка и бе по-резултатен на сервис (41-36). Българинът спечели 81% от точките си на първи начален удар (25/31) и реализира два от четирите брейкпойнта, до които достигна (50%).

Димитров спечели жребия и избра да сервира. Българинът записа ас още в първото разиграване, но след това допусна двойна и непредизвикана грешка. Бублик обаче на два пъти изпрати топката в аут и това помогна на първата ни ракета да спечели подаването си и да излезе напред в резултата.

Световният №33 също записа първия си ас в двубоя, след което изненада Димитров с добро излизане на мрежата. Грешките на казахстанеца обаче продължиха и това позволи на първата ни ракета да стигне до брейкпойнт, който бе реализиран след неуспешен опит за къса топка от страна на неговия опонент.

Силната серия на Димитров продължи и той записа сервис гейм на нула, след който се оттегли с аванс от 3-0 при първата почивка в сета. Бублик обаче се събуди от летаргията и редуцира пасива си, като също не загуби точка във втория си сервис гейм.

Началният удар на Димитров продължи да затруднява сериозно неговият опонент и българинът отново беше безупречен при подаването си, възстановявайки разликата от три гейма при 4-1. Бублик отново намали изоставането си, като сервисът му продължи да бъде на високо ниво, а освен това пласира две много прецизни къси топки, с които направи българския тенисист безпомощен.

Димитров обаче показа, че късите топки са част и от неговия арсенал, като в същото време насоченият му към бекхенда на Бублик сервис продължи да създава сериозни проблеми на казахстанеца и това помогна на първата ни ракета да се доближи на гейм от спечелването на откриващия сет.

Българинът не бе далеч от решаващ пробив, но при 30-15 улучи топката с рамката на ракетата, след което Бублик проведе две много добри атаки и остави жива интригата в сета.

Това обаче не обезвери Димитров, който продължи да атакува много сполучливо по цялата ширина на корта и стигна до два поредни сетбола. Първият бе спасен от Бублик, но след това казахстанецът изпрати топката в мрежата при опит за форхенд по диагонала и световният №35 спечели първия сет с 6-3.

Вторият сет започна с дълъг и оспорван гейм, в който Димитров стигна до три брейкпойнта след сгрешени волета при мрежата от страна на неговия опонент. Сервисът на Бублик дълго време го спасяваше, но в крайна сметка първата ни ракета приключи гейма с отличен минаващ бекхенд и записа ранен пробив.

Димитров за пръв път показа колебания при подаването си, позволявайки на Бублик да стигне до дюс след три непредизвикани грешки от негова страна. В решаващия момент обаче казахстанецът отново показа липса на концентрация и световният №35 затвърди брейка, увеличавайки аванса си на 2-0.

Бублик не позволи на българина отново да се откъсне в резултата и редуцира пасива си, приключвайки третия гейм с успешна атака след сервис отдолу. Димитров обаче запази самообладание и не позволи на опонента си да върне пробива, възстановявайки преднината си при 3-1.

Бублик спечели убедително подаването си отново се доближи само на гейм зад първата ни ракета. За негово съжаление сервисът на Димитров продължи да бъде много ефективен и той направи нова крачка към победата, повеждайки с 4-2. Бублик обаче изигра един от най-силните си геймове от началото на мача и редуцира пасива си, записвайки нов ас.

Димитров запази отличния си ритъм и след подновяването на играта, повеждайки с 5-3 след пореден силен сервис гейм. Световният №33 обаче отказваше да се предаде и отговори с гейм на нула, след който първата ни ракета щеше да има възможност да сервира за мача. Българинът не пропусна открилата се пред него възможност и си гарантира място сред най-добрите 16 в турнира, триумфирайки с 6-3, 6-4 след 71 минути на корта.