Григор изнесе тенис спектакъл срещу Багдатис и е в трети кръг

Уимбълдън, II кръг
Григор Димитров – Маркос Багдатис 6-3 6-2 6-1

Григор Димитров изигра два сета на изключително ниво и един на много високо и смаза съпротивата на коварен съперник като Маркос Багдатис с категоричното 6-3 6-2 6-1. Най-добрият ни тенисист игра 57 минути без да допусне нито една непредизвикана грешки и определено показа ниво, което може да му осигури дълъг престой в Лондон през тази година. Съперникът на Димитров в трети кръг ще се реши в двубоя между Джон Иснър и Дуди Села.

Григор изигра по перфектен начин първия половин час на мача и най-впечатляваща част бе фактът, че не допусна нито една напредизвикана грешка, като същевременно наниза 11 уинъра. Димитров печелеше бързо подаванията си, показваше увереност от бекхенд и излизаше премерено на мрежата където спечели и четирите си битки с Багдатис.

Двойна грешка на кипъреца отвори първата възможност за пробив пред Григор при 2-1 гейма в негова полза, само че последва ас по диагонала. Багдатис стигна до геймбол, където мрежата му помогна и резултатът стана 2-2. Димитров продължи да диктува темпото на мача и не позволяваше на съперника да накъса ритъма му, използвайки слайс бекхенда си с огромна успеваемост. При 4-3, българинът пласира два хубавави бекхенда и матира Багдатис на мрежата, с което си осигури нови два брейкбола. Още при първия, Димитров свали топката ниско от ретур и излезлият напред кипърец заби волето си в мрежата. Григор пък последва пробива с експресен сервис гейма на нула и дори завърши сета с ас за 6-3.

Димитров използва набраната инерция, за да пробие веднага след почивката, а сервисът му представляваше нерешим ребус за съперника. При 4-2 гейма, Григор поведе с 40-0 на начален удар на Багдатис и подпечата втория брейк с изящен бекхенд минаващ удар по правата, който бе и уинър №20 за българина в мача срещу 0 непредизвикани грешки! Всъщност, Димитров направи първата си чак 57 минути след началото на срещата при 5-2 гейма, но пък затвори сета с невероятен хотшот, при който отигра топката от самата основна линия с удар зад гърба, който тупна на линият пред Багдатис, а изненаданият кипърец изкара бекхенд в аут.

Димитров изживя спад в концентрацията в началото на третия сет, когато допусна три двойни грешки в първото си подаване, но остана все така непоклатим в разиграванията от основната линия и спаси общо четири брейкбола. Багдатис показа най-добрия си тенис за деня в следващите минути, само че Григор винаги имаше отговор и не само проби за 2-1, но и дублира аванса си за 4-1. Победата бе само въпрос на време и Димитров затвори мача с още един хотшот за крайното 6-3 6-2 6-1.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.