Този път Григор обезличи Робредо и е в трети кръг на Ролан Гарос

Telenornet

Ролан Гарос, II кръг
Григор Димитров – Томи Робредо 6-3 6-4 7-5

Григор Димитров изигра отличен втори мач на Ролан Гарос и изпълни плана максимум срещу коварен съперник като Томи Робредо с трисетова победа с 6-3 6-4 7-5. Испанският ветеран до момента беше спечелил и двата сблъсъка на клей с Григор, включително и един през тази година в Маракеш, но днес най-добрият ни тенисист буквално се нахвърли върху съперника от първата точка с изключително агресивна стратегия, която му заслужи мястото в третия кръг.

Очаквано, началото на двубоя нямаше нищо общо с мача между двамата в Маракеш и този път Григор потегли максимално атакуващо, като ударите му впечатляваха и с прецизност, а Робредо нямаше отговор на тази комбинация. Димитров стигна до два брейкбола още в първото подаване на 35-годишния испанец, но ветеранът диктуваше следващите разигравания и удържа сервиса си.

Димитров обаче продължи да натиска и в следващия гейм на Робредо и макар да пропусна първия си шанс след грешка от бекхенд, проби при втория. Нататък българинът диктуваше темпото с началния удар и хирургически точните си форхенди и без затруднения затвори откриващия сет с 6-3.

Григор продължи да покрива огромен периметър по корта, за да задържи игровото си предимство и след почивката, но във второто си подаване пропусна геймбол, след което подари брейкбол на съперника с грешка от форхенд. Българинът реагира хладнокръвно и неутрализира възможността, след което изправи трибуните на крака със зрелищен лоб, но отново пропусна геймбола, този път с двойна грешка. Димитров все пак спечели тази важна психологическа битка и направи резултата 2-2, а ефектът се усети в подаване на Робредо, където испанецът изостана набързо с 0-40.

Григор демонстрира сърцата защита при втория брейкбол и в своя неповторим стил върна няколко на пръв поглед невъзможни точки и в крайна сметка матира ветерана на мрежата – пробив и 3-2. Следващото подаване на Димитров бе кръстопътно, а българинът успя да реализира геймбола с първия си ас в мача. Това сякаш показа ясно на Робредо, че и в този сет вече е твърде късно за обрат, а скоро Григор го прати на сметката си с 6-4.

Робредо обаче успя да изравни играта в третия сет и разликата в игровото поведение на двамата се стопи. Положителното за Димитров бе, че не отпусна нито един брейкбол на съперника си до 5-5, когато преценката на опитния испанец го предаде в решаващ момент. При 30-30 на свой сервис, Робредо атакува мрежата и остави минаващия удар на Димитров да профучи покрай него с идеята, че ще излезе в аут, само че топката попадна в корта. Ветеранът рискува прекалено много на брейкбола и потърси бърз уинър по линията, а резултатът бе пробив за 6-5 на сметката на Димитров.

Григор нямаше как да пропусне тази възможност при положение, че до момента бе отпуснал само един брейкбол на Робредо в целия мач, и пресече финалната линия с уверен сервис гейм. Следва двубой с Пабло Кареньо Буста или Таро Даниел.