daily briefing: Обзор на ден 9

Най-голямата новина от ден №9 в Индиън Уелс е контузията на Гаел Монфис, която лиши привържениците от нова доза красив тенис. Такъв обаче съвсем не липсваше на кортовете в Калифорния, където се изиграха първите четвъртфинали при мъжете, а при жените вече е ясно финалното каре.

Гаел Монфис се контузи

Влезлият в страхотна форма Гаел Монфис съобщи най-неприятната новина за феновете. Преди обещаващия 1/4-финал срещу Доминик Тийм в Индиън Уелс, френският тенисист обяви, че няма да може да играе, защото е получил контузия в областта на ахилеса.

На 1/2-финал в Индиън Уелс Тийм ще среще Милош Раонич, срещу когото няма победа (0-2), както и спечелен сет.

monfils

10-ти Мастърс полуфинал за Милош Раонич

Милош Раонич се завърна на 1/2-финалите на турнира в Индиън Уелс. Канадецът победи Миомир Кечманович с 6-3 6-4 и за десети път в кариерата си е в последното каре на турнир от сериите „АТР1000“. Единствено Кей Нишикори (11) и Евгени Кафелников (18) имат повече Мастърс 1/2-финали без да са печелили титла.

Няма изгледи да спре: 12-та поредна победа за Белинда Бенчич

Белинда Бенчич записа 12-та поредна победа и не дава никакви изгледи, че ще спре да постига успехи. 22-годишната тенисистка се класира на първия си 1/2-финал на турнира в Индиън Уелс, след като надигра Каролина Плишкова с 6-3 4-6 6-3.

Победителката направи ударен старт на сезона с титла от турнира в Дубай, където постигна четири поредни успеха над представителки на топ 10.

Анджелик Кербер в топ 4 на Индиън Уелс

В битката на шампионките от Големия шлем, Анджелик Кербер преодоля Винъс Уилямс със 7-6(3) 6-3 и се класира на 1/2-финал на турнира в Инидън Уелс. В спор за място на финала германката ще срещне Белинда Бенчич.

Двубоят очаквано бе оспорван, след като Кербер бе спечелила пет от последните осем мача срещу американката, но 37-годишната тенисистка имаше успех в три от последните пет срещи на твърда настилка. В крайна сметка ретурът на Анджелик на втори сервис се оказа голямото ѝ оръжие в мача и ѝ гарантира победата.

Шампионът от Sofia Open Никола Мектич на финал при двойките и в Индиън Уелс

BNP Paribas Open е вторият турнир, в който Никола Мектич и Хорасио Себайос играят заедно, но това не бе от значение в полуфиналния мач срещу третите в схемата Оливер Марах и Мате Павич. Хърватско-аржентинският тандем излезе победител със 7-6(3) 7-6(3) и ще играе финал срещу Джокович/Фонини или Кубот/Мело.

mektic

Сабаленка и Мертенс ще спорят за титлата на двойки на BNP Paribas Open

Финалът на двойки при жените в Индиън Уелс ще противопостави изненадата в турнира – тандемът между Арина Сабаленка и Елизе Мертенс, и топ поставените Барбора Крейчикова и Катерина Синякова.

Непоставеното дуо надигра петите в схемата Габриела Дабровски/Джи Ифан с 6-2 7-6(5), за да си осигури сблъсък за титлата, който ще е повторение на мача от трети кръг на Australian Open този сезон. Тогава чехкините обърнаха развоя на събитията, за да продължат напред.