Ще гледаме шоуто на Монфис и на четвъртфиналите на US Open

US Open, осмифинали
Гаел Монфис – Маркос Багдатис 6-3 6-2 6-3

Гаел Монфис продължава да демонстрира форма, в която много малко тенисисти могат да го спрат, и мина с огромна лекота през опитния Маркос Багдатис с 6-3 6-2 6-3. По този начин французинът достига до четвъртфиналите в Ню Йорк за втори път в последните три сезона, като през 2014-а бе спрян от Роджър Федерер именно на това стъпало.

Днес Багдатис завърши първия сервис с чудовищто слабите 32% вкаран първи сервис и съвсем логично Монфис го прати на сметката си с 6-3. Французинът успя да пробие само веднъж за 4-2, а в предишния гейм дори трябваше да спасява брейкбол. Реално, световният №12 вървеше към победата съвсем безгрижно и потегли след почивката с пробив на нула. Багдатис направи рибрейк, само че Монфис удари следващите му две подавания и фиксира резултат 6-2 на таблото.

На корта започнаха да се случват странни неща, след като Гаел реши да завърже маратонката си по средата на разиграване, а преди началото на третия сет Багдатис пък извади мобилния си телефон и получи предупреждение от съдията на стол. Това не впечатли особено кипъреца и той проби за втори път в мача, повеждайки с 2-0 гейма. Монфис трябваше да се бори доста в следващите минути, но превърна пасива си в аванс от 4-2 и победата изглеждаше въпрос на минути. Гаел я постигна с още един брейк за 6-3 и очаква на четвъртфинал Рафаел Надал или Лука Пуи.