Кузманов на победа от основната схема в Барлета

Димитър Кузманов се наложи над Михаел Линцер с 6-2 6-3 в среща от втория квалификационен кръг на Чалънджъра в Барлета Open Citta Della Disfida с награден фонд от €42,500. Съперник на българина за влизане в основната схема ще е Максим Шазал, който победи Драгош Дима с 6-3 6-2.

В четвъртия гейм Мико имаше брейкбол, но беше разходен по цялата ширина на корта и загуби точката. В крайна сметка Линцер спечели подаването си, но още в следващия си сервис гейм се препъна и българинът поведе с пробив.

Австриецът сервираше за оставане в сета, изостана с 0-40, вкара ас, след което спечели и следващите две точки. Мико стигна до нов брейкбол, спечели размяната от основната линия след форхенд в мрежата на петия поставен в пресявките и си спечели възможността да започне със свой сервис втория сет.

Българинът поведе с ранен пробив във втората част, а в петия гейм бе подложен на тест – спаси брейкбол след аут на съперника си, а след това успя да го размине на мрежата за геймбол, само че лобът му не намери очертанията. В крайна сметка с помощта на сервиса си Кузманов спечели подаването си и поведе с 4-1.

При 5-3 българинът сервираше за мача, поведе с 40-0, при първия мачбол не успя, но при втория топката се повдигна след контакт с мрежата, Мико излезе на мрежата, след което прехвърлящият удар Линцер излезе в аут.