Диа Евтимова допусна обрат и загуби спора за титлата в Анталия

Диа Евтимова загуби финалната среща на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Българката отстъпи 6-3 5-7 0-6 от четвъртата поставена Марина Чернишова от Украйна, която е № 525 в света. Срещата продължи 2 часа и 27 минути.

Поставената под №2 Евтимова поведе с 3-0 в първата част и спечели с 6-3. Във втората част Евтимова поведе с 4-2, но спечели само един от следващите шест гейма. Това пречупи Дия, която не успя да се разпише в третата решителна част. Преди този мач българката се класира за финалната среща без нито един загубен сет.

За класирането на финал Диа си осигури 7 точки за световната ранглиста.