Пиронкова сложи край на черната серия със страхотна игра срещу Бартел

Telenornet
Цветана Пиронкова – Мона Бартел 6-0 6-4

Цветана Пиронкова заслужи победен старт на Ролан Гарос с 6-0 6-4 в изключително странен като тенис логика мач в Париж. Най-добрата ни ракета влезе в двубоя със седем поредни загуби, докато германката спечели титлата в Прага, а в Рим преклони глава пред шампионката Свитолина и имаше 12 успеха в последните си 13 двубоя.

Тези статистики обаче сякаш загубиха смисъл в първия половин час на мача в Париж, когато Пиронкова върза „геврек“ на съперничката си. Пиронкова играеше уверено и смело, не допускаше особено дълги размени, а по-скоро търсеше бърз завършек на точките срещу, докато съперничката й въобще не успяваше да намери ритъма си.

Бекхенд уинър осигури на Пиронкова брейкбол още в откриващия гейм, а след това Цвети дочака грешка на Бартел. Германката поведе с 40-15 в следващото си подаване, но а сбърка воле и пресили още един удар, а първата ни ракета се възползва от шанса си и направи още един пробив. Това пречупи съпротивата на Бартел в следващите минути и Пиронкова не закъсня да фиксира резултата 6-0 на таблото.

Очакваната ответна реакция на германката дойде след почивката, когато тя взе ранен пробив аванс и поведе с 3-0 след само 10 минути игра. При 1-4 гейма, Пиронкова бе изправена пред три брейкбола и третият сет изглеждаше неизбежен, но бързо заличи първите два шанса с хубави сервиси и успя да се пребори за подаването си. Тази психологическа победа се оказа от огромно значение, защото Пиронкова наниза серия от още четири поредни гейма, с която пресече финалната линия с впечатляващото 6-0 6-4.

Следващата задача за Цвети обаче е изключително тежка – мач срещу Елина Свитолина (6-4 6-3 над (Ярослава Шведова), която се намира в огнена форма след трофея в Рим. Българката обаче се нуждае от успеха, защото има да защитава точките от достигнатия през миналия сезон четвъртфинал.