Рууд и Руне се класираха за осминафиналите на Ролан Гарос

Ролан Гарос, трети кръг
Каспър Рууд- Джиджен Джън 4-6, 6-4, 6-1, 6-4
Холгер Руне – Дженаро Оливиери 6-4, 6-1, 6-3

Каспър Рууд записа нова победа на Ролан Гарос след обрат срещу Джиджен Джън. Норвежецът изпитваше трудности в първия сет, но впоследствие постепенно намери ритъма си и не позволи на световния №71 да поднесе изненада.

В следващата фаза миналогодишният финалист ще се изправи срещу Николас Джари, който прекъсна победната му серия в Женева.

Джън проби в самото начало и поведе с 2-0. Китаецът можеше да направи аванса си още по-сериозен, но в шестия гейм пропусна два брейкпойнта. Това му струваше скъпо, тъй като Рууд възстанови равенството при 4-4. Шампионът от Далас обаче успя да пробие отново, след което отрази три брейкпойнта и спечели пдоаването си за 6-4.

В началото на втория сет Рууд отрази три последователни точки за пробив, след което самият той стигна до брейк и поведе с 3-1. Джън обаче отговори на предизвикателството, като равенството се запази до 4-4. Световняит №4 обаче завърши сета по много добър начин, като даде само точка в следващите два гейма и надделя с 6-4.

Рууд се движеше все по-добре по корта и третият сет бе най-силният в мача за него. Норвежецът не остави никакви шансове на опонента си, като записа серия от пет поредни спечелени гейма и имаше нужда от едва 27 минути, за да спечели частта с 6-1. Силните минути за двукратния „мейджър“ финалист продължиха и той реализира единствения пробив в четвъртия сет, който му помогна да оформи крайното 4-6, 6-4, 6-1, 6-4 след 2 часа и 36 минути игра.

Денят бе много добър и за друг от фаворитите – Холгер Руне, който нямаше проблеми срещу световния №231 Дженаро Оливиери. На осминафинала датчанинът очаква Тейлър Фриц или Франсиско Серундоло.

Неочаквано, началото бе много по-добро за Оливиери, който проби и поведе с 2-0. Руне обаче отговори с три последователни брейка и направи резултата 5-2 в своя полза. Аржентинецът върна интригата, като редуцира пасива си до един гейм, но световняит №6 не му позволи да запише нов пробив и взе преднина в мача след 6-4.

Във втория сет интрига на практика нямаше. Оливиери спечели подаването си в началото, но следващите шест гейма бяха на сметката на Руне. В оказалата се последна в мача трета част двамата си размениха по един пробив, преди Руне да осъществи нов брейк и да натрупа комфортен аванс от 5-2. Оливиери се бори докрай, като спаси три мачбола и нямали резултата, но датчанинът отговори със сервис гейм на нула за крайното 6-4, 6-1, 6-3 след точно 2 часа на корта.

Ролан Гарос се провежда от 28 май до 11 юни. Мачовете можете да гледате на живо по телевизионния канал Eurosport, а в www.eurosport.com ще бъде показана всяка точка от всеки мач на всеки корт, детайлно коментирани от експертите на Warner Bros. Discovery Sports. Eurosport, на Warner Bros. Discovery Sports, е широко признат като „дома на тениса в Европа“ и синоним на излъчването на Ролан Гарос.