Швьонтек и Гоф започнаха с победи в Аделаида

Adelaide International, първи кръг
Ига Швьонтек – Медисън Бренгъл 6-3, 6-4
Коко Гоф – Жасмин ПАолини 6-4, 6-7(4), 6-2

Тийнейджърките Ига Швьонтек и Коко Гоф започнаха с победи участието си на WTA 500 турнира в Аделаида, който през тази седмица ще сложи край на австралийското тенис лято.

Шампионката от Ролан Гарос нямаше особено проблеми с квалификантката Медисън Бренгъл и стигна до успеха след 6-3, 6-4. За 73 минути полякинята реализира и трите си възможности за пробив, за да вземе реванш за загубата с 1-6, 1-6 от американката на ITF турнир в Чарлстън през 2018.

„Медисън е състезател, който използва силата на съперника, така че днес трябваше да съм спокойна. Опитах да играя ниско, понякога да влизам в по-дълги разигравания, защото първият кръг винаги е труден“, коментира победителката, която в Мелбърн загуби в четвърти кръг от Симона Халеп.

„Същият човек съм, но осъзнах, че всички се отнасят с мен различно, така че трябва да се адаптирам и да остана здраво стъпила на земята. Миналата година свършихме чудесна работа, този сезон също ще е успешен. Вече не съм аутсайдер, така че започвам мачовете с друг подход.“

Във втори кръг Швьонтек ще срещне австралийка – победителката от мача между бившата шампионка от US Open Саманта Стоусър и Медисън Инглис.

Гоф, която първо преодоля квалификациите на турнира, изглеждаше близо до комфортна победа, водейки с 6-4, 5-3 на Паолини. Тя обаче не успя да затвори мача на свой сервис, след което пропусна и мачбол при 6-4, 5-4.

Паолини се възползва и с успех в тайбрека вкара мача в трети сет. В него 16-годишната американка успя да се събере и без да загуби подаването си нито веднъж стигна до успеха след 2 часа и половина.

Следващата ѝ съперничка ще бъде №6 в схемата Петра Мартич, която преодоля друга квалификантка в лицето на Людмила Самсонова след 4-6, 6-0, 7-5.

Швейцарката Жил Тайхман също е във втори кръг след 6-2, 7-6(5) срещу французойката Кристина Младенович.