Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Дона Векич 6-2 7-5

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Дона Векич 6-2 7-5

Цветана Пиронкова започва участието си на турнира BNP Paribas Open в Индиън Уелс срещу Дона Векич от Хърватия. Мачът между двете е втори в програмата на корт №7 и ще започне около 22:30-23:00 наше време.

Това ще е втора среща между двете. През януари 2015-а в квалификациите за турнира в Сидни българката разгроми хърватката с 6-1 6-0. В момента Цвети е №105 в ранглистата, докато хърватката е 94-а.

Ако успее да преодолее първия кръг, първата ни ракета при жените ще срещне поставената под №12 Тимеа Бачински. Двете са играли веднъж помежду си, като победата е за Цвети, но мачът е от далечната вече 2007-а.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

22:00 – Пиронкова, която влезе в последния момент директно в основната схема, е фаворитка за победа според букмейкърите с коефициент за победа от 1.50 срещу 2.50 за хърватката.

0-1 – Пробив! Пиронкова започна със сервис, допусна да изостане с 30-40 и не успя да се справи на мрежата.

0-2 – Векич спечели подаването си и затвърди пробива.

1-2 – Цвети поведе с 40-0 и спечели първи гейм в мача след форхенд в аут на Векич.

2-2 – Пробив! Българката стигна до брейкбол след два поредни бекхенда в мрежата на Векич и след нова топка в мрежата Цвети върна пробива.

3-2 – Пиронкова спечели подаването си на нула и излезе напред в резултата за първи път в мача.

4-2 – Пробив! Двойна грешка на Векич, бекхенд уинър по правата за Цвети и два поредни брейкбола. Отново бекхендът по правата се оказа печеливш за българката и тя записа пробив.

5-2 – Пиронкова поведе с 40-0, даде две точки на хърватката, но с хубав сервис спечели сервис гейма си.

6-2 – Пробив и сет за Пиронкова! Труден сервис гейм за Векич, след нова нейна грешка Цвети имаше сетбол – стигна до късата топка и завърши от форхенд.

6-2 1-0 – С печеливш бекхенд по правата хърватката стигна до точка за пробив, но след това допусна грешка от бекхенд. Аут на Пиронкова и предимство за Векич, която отново не успя. След общо четири дюса и два брейкбола Цвети спечели подаването си.

6-2 1-1 – Стабилен сервис гейм на Векич, която даде само една точка на съперничката си.

6-2 2-1 – Отново по-труден сервис гейм за Цвети, който стигна до дюс, но след бекхенд в аут на Векич той приключи.

6-2 2-2 – 40-15 и  ретур в аут Векич, с което Пиронкова спечели сервис гейма си.

6-2 3-2 – Убедителен сервис гейм за българката.

6-2 4-2 – Пробив! Две топки в аут на Векич и 0-30, следва форхенд в мрежата на хърватката и три поредни брейкбола. При първия Векич направи двойна грешка.

6-2 4-3 – Пробив! Векич подходи агресивно и върна пробива.

6-2 5-3 – Пробив! Цвети поведе с 30-40, но последва форхенд уинър по обратния диагонал на Дона. Българката стигна до нов брейкпойнт – показа отлична защита и съперничката ѝ сбърка.

6-2 5-4 – Пробив! Цвети сервираше за мача, допусна грешка от бекхенд и стана 30-40, след което Векич върна пробива.

6-2 5-5 – Векич спечели подаването си и спря серията от пробиви в мача.

6-2 6-5 – Сервис гейм на нула за Цвети.

6-2 7-5 – Гейм, сет и мач за Пиронкова! Векич показа признаци на нервност, изостана с 0-40 и загуби мача.