Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Саманта Стосър 4-6 6-7(6)

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Саманта Стосър 4-6 6-7(6)

Цветана Пиронкова и Саманта Стосър ще се изправят една срещу друга на Philippe-Chatrier Court, а залогът е място на полуфиналите на Ролан Гарос. Първата ни ракета осъществи знаменит обрат срещу Агнешка Радванска в драматичен мач, който започна в неделя и завърши във вторник, за да си осигури място сред последните 8 тенисистки във френската столица. Срещата е последна и започва веднага след Анди Мъри – Ришар Гаске. Тя ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

До момента двете са играли пет пъти, като в 4 от тях победителка е била австралийката. Единствената победа на Цвети е от миналата година в Ийстбърн на трева. Букмейкърите смятат Стосър за фаворит с коефициент за победа от 1.40 срещу 3.00 за Пиронкова.
Коментари на живо:

0-1 – Саманта Стосър започва добре мача и взима подаването си след гейм, който премина през дюс.

1-1 – Бърз сервис гейм за Цвети.

2-1 – Пробив! Геймът отново мина през дюс, когато Стосър подаваше, но този път Пиронкова успя да пробие.

2-2 – Пробив! При 30-30 Стосър завърши продължително разиграване с печеливша къса топка и брейкът бе възстановен след грешка на българката.

3-2 – Пробив! Геймът започна с 0-30, а малко по-късно Цвети притисна съперничката и стигна до 15-40 и нови две възможности, но Стосър оцеля с две поредни точки. Първата ни ракета обаче достигна до нова възможност и след като удар на австралийката излетя в аут, проби отново.

4-2 – Този път Пиронкова успя да затвърди брейка с хубав сервис и бекхенд уинър при 40-30 в своя полза

4-3 – Нервите надделяват у Стосър, която пресили форхенд за 0-30, а после бе матирана с нов уинър от бекхенд по правата, което означаваха и три сетбола. Ветеранката обаче показа характер и се добра до дюс, а с форхенд уинър взе предимство и удържа.

4-4 – Пробив! Цвети получи помощ от мрежата за 30-15, но после направи двойна грешка. С мощни форхенди австралийката спечели следващата точка, а форхенд на българката излетя в аут и резултатът е изравнен.

4-5 – Пиронкова изостана с 40-0, но взе следващите две точки. С ретур в аут обаче Стосър спечели гейма си.

4-6 – Цвети имаше нужда от сервиса си в този гейм, но той изневери и при 0-40 Стосър имаше три сетбола. С излизане на мрежата и къса австралийката направи пълен обрат с 4 поредни гейма.

0-1 – Нервен и продължителен гейм, в който Цвети имаше нова точка за пробив, но в крайна сметка Стосър взе подаването си

1-1 –  Българката прекъсна серията на Стосър с гейм, който спечели на 15

2-1 – Пробив! Пиронкова поведе с 40-0 и максимално се възползва от преднината си в гейма. Стосър върна точка за 40-15, но допусна брейк

3-1 – Българката се възползва по прекрасен начин от моментния спад в играта на Стосър и затвърди брейка си, записвайки бърз сервис гейм на нула

3-2 – Австралийката поведе светкавично 40-0, заигра спокойно, а след това спечели безпроблемно подаването си.

3-3 – Пробив! Стосър отново намери правилната формула, за да се противопостави на Цвети. Австралийакта поведе с 40-0 при подаването на съперничката си. Стигана се до 40-30, но все пак пробивът беше факт.

3-4 – Стосър поведе в резултата, печелейки подаването си. До този момент тя е направила два пъти повече непредизвикани грешки от съпреничката, а останалите основни статистически показатели са равни. Тя обаче показва по-добра концентрация при продължителните разигравания.

4-4 – Напрегнат и продължителен гейм. Стосър изпъна нервите на Цвети до краен предел, когато при 40-40 българката получи 3 геймбола. Все пак тя спечели подаването си и запази шансовете си в мача.

4-5 – Пореден гейм, в чийто край се стигна до дюс. Цвети имаше брейкбол, от който обаче не се възползва и ще сервира за оставане в мача. Ако беше направила пробив, щеше да има и психологическо предимство, но австралийката за пореден път показа по-здрави нерви при напрегнатите и дълги геймове.

5-5 – Светкавична ответна реакция на българката, която показа, че за нея още нищо не свършило в мача. Тя записа бърз срвис гейм и изравни резултата.

5-6 – Стосър отвърна подобаващо и също спечели подаването си за отрицателно време. Тя значително превъзхожда физически Цвети, което до този момент прави разликата в мача.

6-6 – Цвети вкарва мача в тайбрек и запазва интригата.

4-6 6-7(6) – Драматичен тайбрек, в който Цвети започна много добре и поведе с 5-1, но допусна обрат. При 7-6 за Стосър, австралийката сервираше за спечелването на мача и не сгреши. Тя ще се изправи на полуфинал срещу Габрине Мугуруса, която малко по-рано победи Шелби Роджърс с 7-5 6-3. Пиронкова по нищо не отстъпи на съперничката си, но в някои ключови моменти сякаш не си повярва. Въпреки загубата, Цвети демонстрира израстване в играта си и загатна за добро представяне на Уимбълдън.