Нишикори елиминира Сепи. Следва двубой с Чилич

Monte-Carlo Rolex Masters, 1/8-финал
Кей Нишикори – Андреа Сепи 6-0 2-6 6-3

Кей Нишикори спечели 1/8-финалния си двубой с Андреа Сепи, налагайки се с 6-0 2-6 6-3 в последния мач от програмата за четвъртък в Монте Карло. Победителят ще спори за място на 1/2-финалите с Марин Чилич, който се класира без игра напред заради отказване на Милош Раонич.

Нишикори извади труден първи сервис гейм, наваксвайки от 30-40, но бързо се мобилизира и проби за 2-0, а после без да губи точка затвърди.

Самурая продължи устрема си и направи двоен брейк, с който напълно пречупи Сепи, а в крайна сметка му върза и „геврек“ – 6-0.

Сепи първи стигна до шанс да пробие във втория сет, след като поведе 30-40. Изпусна обаче възможността, чакайки грешка на противника, а после пропиля нов брейкбол, като отново остана прекалено пасивен – 1-2.

Световният №62 си осигури нови две точки за пробив в петата част, като опонентът му отрази и двете, но този път италианецът взе нещата в свои ръце и от трети опит в гейма реализира пробив – 3-2. Сепи затвърди с подаване на нула, а до края загуби само точка – 6-2.

Японецът не се възползва от три поредни брейкбола в началото на решителния сет – 1-1, но остана търпелив и дочака следващата възможност. Тя дойде в шестия гейм, когато Нишикори постигна желания резултат и проби за 4-2.

Кей затвърди и така при пасив от 2-5 Сепи сервираше за оставане в мача. При 30-30 италианецът не се позиционира добре за бекхенд и го пласира в мрежата, с което предостави мачбол на Нишикори. Световният №36 пропусна шанса да затвори мача и съперникът му се отърва. Все пак при 5-3 Кей сервираше за мача и стори необходимото – 6-3.