Пиронкова продължава да мачка в Бирмингам

Aegon Classic Birmingham, 2-и кръг

Цветана Пиронкова – Ирина-Камелия Бегу 6-3 6-3

Цветана Пиронкова се класира на четвъртфинал в турнира Aegon Classic Birmingham след успех над коравата румънка Ирина-Камелия Бегу с 6-3 6-3. Това е пета поредна победа на българката в Бирмингам, след като тя премина през три кръга квалификации. Цвети ще спори за място на полуфинал с победителката от двубоя Хедър Уотсън – Барбара Стрицова.

Пиронкова започна отлично двубоя и проби още в първия сервис гейм на Бегу. Българката набързо дръпна в резултата с 3-0 гейма.

В следващите минути румънката изпитваше сериозни затруднения в сервис геймовете си, докато Пиронкова профучаваше през своите без дори да загуби точка. До двоен пробив все пак не се стигна и при 5-3 Цвети получи възможност да сервира за сета.

Ракета №1 на България изостана с 0-30, а после трябваше да спасява и брейкбол, но въпреки това успя да затвори частта с 6-3.

Вторият сет стартира отлично за Пиронкова и тя поведе с 2-0 гейма благодарение на ранен пробив. Бегу обаче навакса изоставането и изравни за 2-2.

Българката отново започна да доминира на корта и поведе с 4-2. Двете си спечелиха следващите сервис геймове и резултатът стана 5-3, въпреки че Ирина-Камелия отново трябваше да спасява брейкбол.

Пиронкова получи първия си мачбол още в следващия гейм при подаване на Бегу и след 1 час и 10 минути игра пловдивчанката постигна поредния си успех.