На живо: Цветана Пиронкова – Андреа Петкович 6-3, 6-3

На живо: Цветана Пиронкова - Андреа Петкович 6-3, 6-3

Цветана Пиронкова се завръща на Ролан Гарос три години след последното си участие в надпреварата. Пловдичанката, която преди по-малко от месец изуми света, дсотигайки до 1/4-финалите на US Open, започва участието си на турнира в Париж срещу опитната германка Андреа Петкович.

Мачът е първи от днешната програма на корт №4 и бе насрочен за 12:00 ч. българско време, но поради лошите атмосферни условия в Париж началото е отложено за 13:05 ч.

Срещата ще бъде трета между тях, като до момента и двете имат по една победа в преките си двубои.

През 2007 г. Пиронкова записа победа с 6-2, 6-3 на турнира в Братислава, а седем години по-късно Петкович надделя над пловдивчанката със 7-5, 6-2 на надпреварата в София.

В случай, че победи Петкович на старта, Пиронкова може да срещне Серина Уилямс във втория кръг.

Двубоят се излъчва на живо по БНТ 3. Може да гледате мача на живо ТУК

Коментари на живо:

Първи сет:

1-0 – Мачът започна с точка на Петкович, но Пиронкова изравни с чудесен удар от бекхенд. Последваха двойна и непредизвикана грешка на германката, след което бекхендът на българката отново влезе в действие и тя спечели първия гейм в мача.

2-0 – Пробив, Пиронкова – Пиронкова записа първия си ас в мача, след което продължи да доминира, а в края на гейма нова непредизвикана грешка на Петкович позволи на пловдивчанката да увеличи преднината си.

3-0  – Атаките на Пиронкова отново бяха много прецизни, като геймът отново завърши с непредизвикана грешка на Петкович и така втората ни ракета при дамите пое пълен контрол върху сета.

3-1 – Пиронкова спаси две поредни точки за спечелването на гейма от страна на Петкович, но след това българката на свой ред пропусна няколко добри възможности да увеличи преднината си в мача. Този гейм също завърши с непредизвикана грешка, но този път тя бе на Пиронкова.

3-2 – Пробив, Петкович – Германката започна да рискува доста повече при сервиса си и това затрудни Пиронкова. Рискът на Петкович се отплати и тя успя да стигне до пробив след грешка от ретур на българката.

4-2 – Пиронкова прекъсна серията на опонентката си по възможно най-добрия начин, записвайки гейм на нула, като чудесната защита на българката на няколко пъти отчая Петкович.

5-2 – Пробив, Пиронкова – Петкович поведе сс 30-15, но веднага след това отново допусна двойна грешка. Пиронкова се възползва от колебанията на опонентката си и осъществи обрат, след което приключи сета със зрелищен уинър.

5-3 – Пиронкова показа известни колебания, от които опитната германка се възползва много добре. В последното разиграване Петкович изненада българката с много прецизна къса топка при мрежата и остави интригата в сета жива.

6-3 – Сет, Пиронкова – Българката продължи да тормози Петкович с много прецизни къси топки в дъното на корта. Пиронкова стигна до три поредни сетбола, след което Петкович направи това, което най-силно беляза играта ѝ в гейма – грешка на първи сервис, последвана от непредизвикана такава. Пиронкова записа гейм на нула и така първият сет отиде на сметката на пловдивчанката.

Втори сет:

1-0 – Пиронкова запази добрия си ритъм от края на първия сет и успя да вземе предимство във втората част, давайки само точка на Петкович.

2-0 – Пробив, Пиронкова – Родната тенисистка продължи да играе много уверено и агресивно и стигна до две поредни точки за пробив. Петкович спаси първата, но след това германката направи нова двойна грешка и Пиронкова стигна до ранен пробив.

2-1 – Пиронкова навакса пасив от 0-30, но след това не бе достатъчно прецизна в решаващите мигове и това позволи на Петкович да намали пасива си и да върне интригата в сета.

2-2 – Пробив, Петкович – Пиронкова отново държеше инициативата в гейма, но направи няколко непредизвикани грешки, които позволиха на Петкович да стигне до пробив и да изравни геймовете.

3-2 – Пиронкова се съвзе след доста неубедителния четвърти гейм и отново заигра с огромно самочувствие. Българката показа много агресивна и прецизна игра, за която Петкович нямаше отговор.

4-2 – Пробив, Пиронкова – Петкович опита да отговори на агресивната игра на българката, но този път рискованият ѝ подход се обърна срещу нея, след като в хода на гейма допусна една двойна и две непредизвикани грешки. Статистиката по отнощение на двойните грешки до момента показва 6 за Петкович и нито една за Пиронкова.

5-2 – Пиронкова навакса пасив от 0-30 и отново показа много разнообразна игра, за която Петкович нямаше отговор.

5-3 – Петкович стигна до две поредни точки за спечелване на гейма, които бяха спасени от Пиронкова. След това обаче германката показа повече хладнокръвие и успя да остане в мача.

6-3 – Гейм, сет и мач, Пиронкова – Петкович загуби самообладанието си и играеше все по-нервно и припряно, като Пиронкова се възпозлва максимално от това. атаките на българката бяха безупречни и срещата приключи с нова грешка от страна на Петкович, подпечатала успеха на българката след малко повече от час игра.