Серина победи Стивънс в „Битката на шампионките“ и е на 1/8-финал на US Open

Серина победи Стивънс в "Битката на шампионките" и е на 1/8-финал на US Open

US Open, трети кръг
Серина Уилямс – Слоун Стивънс 2-6 6-2 6-2

Серина Уилямс победи своята сънародничка Слоун Стивънс в най-очаквания мач от днешната програма на женския турнир на US Open и намери място на 1/8-финалите. Мачът, противопоставил две шампионки в турнира, предложи тенис от високо качество и феновете определено не бяха разочаровани. След повече от 1:45 ч. на корта 23-кратната шампионка от Шлема надделя след обрат до 2-6 6-2 6-2.

В следващата фаза опитната американка ще срещне Мария Сакари, която по-рано през деня елиминира Аманда Анисимова.

Мачът започна с гейм за Уилямс, но веднага след това Стивънс записа пробив и поведе с 3-1. В петия гейм по-младата от сестрите Уилямс спаси две точки за пробив и успя да намали пасива си, но веднага след това нейната опонентка отново направи серия от три поредни гейма и така стигна до успеха в първия сет.

Serena Williams_US Open

В началото на втория сет Серина на два пъти повеждаше, но Стивънс успяваше да изравни, като шампионката в турнира за 2017 г. дори спечели четвъртия гейм на нула. Това сякаш накара Уилямс да се събуди и тя отново демонстрира познатата си мощ на корта, като спечели четири поредни гейма и изравни сетовете.

В третата част двете отново си размениха по един гейм, след което Уилямс отново показа най-добрата си игра и поведе уверено с 4-1. До края Стивънс нямаше шанс и след силен гейм от посрещане Серина завърши двубоя с 6-2.

Междувременно Елизе Мертенс се класира на осминафиналите след успех над Кати МакНали със 7-5 6-1. Белгийката ще спори за място във финалната осмица със София Кенин или Онс Жабур. В тази фаза е и Каролина Мухова. Чехкинята надделя над Сорана Кърстя с 6-3 2-6 7-6(7), след като спаси три поредни мачбола. Тя очаква победителката от двубоя Виктория Азаренка – Ига Швьонтек.