Бердих не срещна затруднения срещу Мюлер и е на 1/8-финал

Miami Open, III кръг
Томаш Бердих – Жил Мюлер 6-3 6-4

Томаш Бердих по традиция играе силно на Мастърса в Маями, което се потвърждава и през този сезон. Чехът, поставен под №10 в основната схема и финалист от 2010-а, се класира за осминафиналите на надпреварата след 6-3 6-4 над Жил Мюлер.

Интересно – това беше едва вторият мач в тура между двамата, след като за първи път се изправиха един срещу друг в Токио през миналия сезон и успехът бе за играча от Люксембург. Днес обаче левичарят нямаше какво да противопостави на Бедрих и закономерно напусна надпреварата.

Бердих откри с гейм на нула, а във втория Мюлер направи двойна грешка при дюс и това означаваше първи брейкбол за чеха. Последва интересно разиграване, което завърши с форхенд в мрежата на Мюлер и пробивът бе факт след над 5-минутен гейм. Поставеният под №10 в схемата затвърди и при 3-0 имаше добър аванс пред левичаря от Люксембург.

Ситуацията за Мюлер стана критична, когато изкара бекхенд в аут при 30-30 в четвъртия гейм да подари нова възможност за пробив на Бердих, но се измъкна с добър сервис. Началният му удар продължи да работи и заличи нулата от резултата.

Световният №29 имаше проблеми и в следващия си сервис гейм, в който направи нова двойна грешка при дюс за скрит сетбол на чеха, но все пак го спечели – 2-4. Последваха два спокойни гейма за сервиращите и при 5-3 Бердих си бе извоювал правото да подава за спечелването на сета. Томаш не трепна и с гейм на нула, завършил с ас, приключи първата част за 42 минути.

Със страхотен минаващ бекхенд уинър Бердих стигна до 30-40 и нов брейкбол още в първия гейм на втория сет и проби след поредната грешка на Мюлер. Затвърждаването премина през отразяване на точка за рибрейк, но десетият в схемата свърши работата си и при 6-2 2-0 бе още по-близо до четвъртия кръг.

Заредиха се убедителни геймове, а след час и 15 минути Бердих затвори подаването си на нула за 5-3 и му остана една финална крачка. Мюлер се задържа още малко в мача, но всичко приключи със следващия сервис гейм на поставения под №10 в схемата.

В спор за място на четвъртфиналите Бердих очаква Адриан Манарино, който след 2 часа и 40 минути на корта успя да отстрани Борна Чорич с 6-4 2-6 7-6(3). Хърватинът спаси мачбол при 3-5 в третия сет и се добра до тайбрек, но в него не успя да завърши обрата.