Гоф с първото си 6-0, 6-0 на ниво WTA

Коко Гоф вече е постигнала много успехи в своята кариера, но до днешния ден 20-годишната американката не бе постигала победа на ниво WTA без загубен гейм. Това се промени след само 52 минути на корта срещу световната №47 Аранча Рус.

Гоф изигра впечатляващ мач, в който напълно отчая съперничката си. В първия сет нидерландката спечели 8 точки, а във втория – 10.

В трети кръг Гоф ще срещне Даяна Ястремска, която загуби сет с 0-6, но стигна до победата срещу Емилиана Аранго – 0-6, 7-5, 6-4.

В друг мач от деня Беатрис Хадад Мая победи Сара Ерани с 6-3, 6-2. За бразилката предстои интересен мач с Ема Наваро, отстранила Надя Подороска с 6-2, 6-1.