Кирьос спечели срещу Раонич, Гаске се справи със Сепи

Internazionali BNP D’Italia, II кръг
Милош Раонич – Ник Кирьос 7-6(5) 6-3

Ник Кирьос победи Милош Раонич със 7-6(5) 6-3 в среща от втория кръг на Internazionali BNP D’Italia и записа втора победа за сезона над канадеца след успеха на четвъртфиналите в Маями. В третия кръг талантливият австралиец, който записа пета победа над играч от Топ 10 за 2016-а,  ще играе с Рафаел Надал или Филип Колшрайбер.

В началото на мача двамата си размениха по един пробив. В деветия гейм австралиецът поведе с 0-40, но опитът му да размине Раонич на мрежата на сполучи. Канадецът отрази всичките брейкболи, а с нов хубав сервис спечели подаването си. Логично се стигна до тайбрек, който 20-годишният австралиец успя да спечели, допускайки един минипробив срещу два за опонента си.

Играта на Кирьос потръгна, той проби за 3-1 и затвърди на нула. В шестия гейм световният №20 поведе с 0-40, но съперникът му отрази и трите. Кирьос стигна до четвърти след отличен ретур, за който канадецът не бе готов, а след намесата на мрежата десетият в света не можа да реагира и вторият пробив стана факт. При 5-1 Ник сервираше за мача, но допусна да изостане с 15-40. С ас по правата отрази първия брейкбол, но при втория бекхендът на Кирьос не намери очертанията на корта.

При 5-3 австралиецът за втори път сервираше за мача – поведе с 40-0, пропусна два мачбола, но ас приключи срещата и продължава доброто си предствяне на клей след полуфинала в Ещорил и четвъртфинала в Мадрид.

Ришар Гаске – Андреас Сепи 6-3 6-4

Ришар Гаске се наложи над Андреас Сепи с 6-3 6-4 и подобри баланса си над 42-ия в света на 6-1 победи.

Французинът поведе с 5-0, допусна един рибрейк, но авансът му беше напълно достатъчен, за да вземе безпроблемно първия сет.

Във втория той отново поведе с два пробива и 3-0. Представителят на домакините върна единия пробив за 2-4, а в деветия гейм спаси и мачбол. В следващия гейм на свой сервис обаче световният №12 бе безкомпромисен и приключи мача, без да даде точка на съперника си.

В следващия кръг Гаске ще играе с Кей Нишикори.

Жереми Шарди пък отстрани Роберто Баутиста Агут със 7-6(6) 6-4.