Два тайбрека бяха нужни на Раонич, за да преодолее Маю. Пуй отпадна

Citi Open, II кръг
Милош Раонич – Никола Маю 7-6(2) 7-6(8)

Поставеният под №3 на турнира във Вашингтон Милош Раонич даде успешен старт на кампанията си на Citi Open, побеждавайки Никола Маю със 7-6(2) 7-6(8) в мач от втори кръг на надпреварата.

Канадският тенисист бе първият, който трябваше да отразява брейкболи в срещата, като взе петия гейм, в който заличи изоставане от 15-40. В осмия Милош докара точките до дюс, а после стигна и до първи брейкбол в двубоя, но не се възползва – 4-4.

До края на сета посрещащият само в един случай регистрира точка и се стигна до тайбрек, в който Раонич реализира ранен минибрейк за 2-1 и подпечата превъзходството си с нов за 5-1, а накрая приключи със 7-6(2).

При 15-30 в откриващия гейм на втората част французинът направи добър апроуч удар, но сбърка последвалото деми воле и се изправи пред два последователни брейкбола. Три безответни начални удара обаче стигна до геймбол, който материализира с пасинг шот и откри резултата.

Раонич изравни с подаване на нула и отново постави под напрежение съперника си в третия гейм. Тогава Маю навакса пасив от 0-40, но при дюс направи двойна грешка, а на брейкбола пресили форхенд и предаде подаването си – 1-2. Милош затвърди с втори пореден сервис гейм, в който не отпуска точка – 3-1.

Световният №10 не позволяваше на съперника си да играе и рядко му се налагаше да влиза в разиграване, но нивото му рязко спадна в четвъртия гейм, когато направи двойна грешка на топка  за рибрейк – 4-4. После пък взе десетия гейм за 5-5, след като отрази сетбол с ас.

Нов тайбрек реши всичко, като и този път Раонич се оказа по-добрият в дългия гейм – 7-6(8).

Победителят среща Маркос Багдатис или Райън Харисън на осминафинал.

Изненадващо поражение допусна Лука Пуй, който отстъпи с 6-7(6) 3-6 на световния №225 Томи Пол. В първия сет никой не стигна дори до брейкбол, а всичко се реши в тайбрека, който американецът взе със 7-6(6). Пуй изостана 0-3 във втория сет, но успя да върне пробива за 3-4. Следващите два гейма обаче бяха на сметката на опонента му.  На 1/8-финал американецът ще играе с Жил Мюлер, който безпроблемно мина през Дмитри Турсунов 6-1 6-2.