Рафа напомни на Зверев кой е Краля на клея с брутална тенис лекция

Monte-Carlo Rolex Masters, осминафинал
Рафаел Надал – Александър Зверев 6-1 6-1

Днешните мачове в Монте Карло вече може и да ни предложиха шокиращите отпадания на Анди Мъри и Стан Вавринка, само че Рафаел Надал се представи безкрайно стабилно и буквално отнесе Александър Зверев с 6-1 6-1. Матадора се нуждаеше от повече от 4 часа, за да пречупи Зверев на Australian Open по-рано през сезона, но клея в Монако испанецът разгърна мощта в играта си. Нямаше и помен от колебанията в играта на деветкратния шампион от откриващия му мач срещу Едмънд и Рафа изглежда като огромен фаворит да защити трофея си от 2016-а.

Надал бе безпощаден при точките за пробив, реализирайки и двата си шанса в първия сет. В добавка към това, форхендът на Матадора работеше безотказно, което му вля допълнителна доза увереност. Рафа си осигури мечтан старт с ранен брейк за 3-1 и после агресията и увереността в играта му предизвикаха 20-годишния му съперник да допусне цели 15 непредизвикани грешки. Въпрекия класата на сервиса му, Зверев успя да спечели само 50% след вкаран първи начален удар и едва 43% след втори в откриващата част.

Надал просто задушаваше съперника с дълбочината и точността на ретурите си и това не се промени след почивката, когато испанецът проби моментално и затвърди на нула за 2-0 гейма. Още в този момент, след около 45 минути игрово време, мачът вече изглеждаше лишен от интрига.

Скоро последва втори пробив за 3-0, който тотално пречупи съпротивата на Зверев, защото за първи път той успя да спаси брейкбол в мача, при това го направи цели три пъти в този гейм, но и това не стигна. Надал играеше с огромна лекота и победата изглежаше като въпрос на време и дойде с 6-1 6-1 за 72 минути.

Рафа продължава на четвъртфинал срещу Диего Шварцман, който отстрани лесно Ян-Ленард Щруф с 6-3 6-0.