Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Мона Бартел 6-0 6-4

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Мона Бартел 6-0 6-4

Telenornet

Миналата година Цветана Пиронкова се представи сензационно на Ролан Гарос, достигайки до четвъртфиналите на надпреварата. Днес първата ни ракета започва битките с двубой срещу Мона Бартел. Срещата е първа на корт №4, където програмата започва от 12:00 ч. българско време. Мачът ще може да се наблюдава на следните линкове:

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Германката, която е шампионка от Прага, пристига в Париж в добра форма, а и не е сред най-удобните съпернички за Цвети, защото води с 2-0 в преките двубои след два успеха на твърди кортове в Хобарт през 2013-а и на US Open през 2015-а.

Коментари на живо:

10:45 ч. – Букмейкърите дават огромно предимство на Бартел, №50 в световната ранглиста. Коефициентът за нея е 1.13 срещу 4.70 за Пиронкова.

1-0 – Пробив! Нервно начало за Цвети, която посрещаше в първия гейм и направи две грешки на старта. С форхенд уинър българката стигна до равенство 30-30, а с печеливш удар от бекхенд направи 30-40 и имаше първа възможност за пробив. Последва дълго разиграване и българката дочака грешка на съперничката.

2-0 – Отлично начало. Цвети затвърди на 15.

3-0 – Пробив! Бартел дръпна с 40-15, но после сбърка воле на мрежата. Стигна се до дюс след пресилен от нея бекхенд. След това се заредиха още равенства в маратонския гейм, а Цвети пропусна нов брейкбол. На втория обаче успя след двойна грешка на германката.

4-0 – Цвети затвърждава и втория пробив след гейма на 30.

5-0 – Пробив! Нов пробив и Цвети ще сервира да спечели сета на нула!

6-0 – Сет за Пиронкова! При 30-15 Цвети сбърка бекхенд, а малко по-късно Бартел стигна до първа точка за пробив след излизане на мрежата. С чудесен сервис и форхенд уинър Пиронкова не позволи да бъде пробита, а малко по-късно стигна до сетбол и се възползва. Сет на нула за Цвети!

0-1 – Германката спечели първи гейм. Тя поведе с 40-15 и от втория си геймбол успя след грешка на Цвети.

0-2 – Пробив! Първи по-сериозни колебания за Пиронкова, която в началото на гейма не успя да сервира добре, както досега и изостана с 0-30. Това обаче не я смути и с бекхенд уинър и добър сервис изравни. Тя стигна до геймбол, но направи двойна грешка за 40-40. Бартел обаче не се отказа и се добра до пробива.

0-3 – Възходът на Бартел продължи с трети пореден гейм, в който затвърди пробива, давайки само една точка на първата ни ракета.

1-3 – Пиронкова поведе с 40-0, след което позволи на Бартел да направи два ретур уинъра. Стигна се до дюс, след като българката пресили форхенд на мрежата. Добър сервис дойде точно на време за авантаж за Цвети, след което приключи успешно гейма.

1-4 – Много силен гейм за Бартел, която спечели подаването си на нула и го приключи с ас.

2-4 – Пиронкова не успява да си върне нивото от първия сет за малко да бъде пробита отново. Тя изостана с 0-40, след което успя да запише две точки благодарение на добри начални удари. След това Бартел сбърка от бекхенд, за да се стигне до дюс. Германката пропусна и четвърти брейкбол в този гейм, който с много трудности бе спечелен от българката.

3-4 – Пробив! Съживяване в играта на Цвети, която с ретур уинър направи 15-40 и си осигури две възможности за връщане на пробива. Бартел се справи с първата, но втората се предаде.

4-4 – Силен гейм за Цвети, която даде само точка на Бартел и изравнява резултата за първи път през втория сет.

5-4 – Пробив! С ретур уинър Пиронкова направи 0-30 и се приближи на две точки от това да си осигури сервиране за мача. С форхенд уинър българката си спечели три скрити мачбола – 0-40. И от втория успя да поведе с 5-4.

6-4 – Победа! Пиронкова поведе с 30-0, след което Бартел игра печелившо воле на мрежата. Малко по-късно германката заби форхенд в мрежата да даде два мачбола на нашето момиче и всичко приключи.