20-годишна спря Пати Шнидер в Гщаад

Swiss Open, осминафинали
Пати Шнидер – Антония Лотнер 6-7(0) 6-2 3-6

Пати Шнидер потегли с героична победна след пет спасени мачбола на Swiss Open, но днес не успя да зарадва публиката в Гщаад с втори успех. 38-годишната швейцарка загуби сблъсъка на поколенията с 20-годишната германка Антония Лотнер с 6-7(0) 6-2 3-6.

Шнидер остави на корта всяка капчица енергия, която имаше, и на два пъти навакса пробив пасив в първия сет, като при 4-5 гейма спаси общо 5 сетбола, но въпреки това предаде тайбрека без да успее да спечели точка. Ветеранката все пак се върна в мача със страхотна серия от 1-2 до 6-2 след почивката, само че сякаш нямаше достатъчно останал физически запас, за да се бори за победата в третия сет.

Лотнер успя да пробие на нула за 3-1 гейма и макар да загуби подаването си за 3-4, веднага направи рибрейк и този път не пропусна да затвори двубоя на свой сервис. Германката продължава на четвъртфинал срещу Тереза Мартинцова, която изненада Каролин Гарсия със 7-5 7-6(1).

Още резултати: Кики Бертенс – Ана Зая 6-4 6-2, Йохана Ларшон – Барбара Хаас 1-6 7-5 6-1.