Бенчич ще играе финал в турнира на завръщането си

Белинда Бенчич избра ITF турнира в Санкт Петербург за завръщането си на корта след 6-месечното отсъствие заради контузия в китката и извървя пътя до финала, след като днес повали и украинката Анелина Калинина с 6-1 4-6 6-1. В предишните си два мача, бившата №7 в света взе чисти победи над рускини.

Днес швейцарката проби още в първия гейм, а след това дублира аванса си за 4-1 и в крайна сметка затвори откриващия сет с категоричното 6-1. Световната №178 обаче отвърна с брейк веднага след почивката и макар Бенчич на два пъти да навакса пробив пасив до 4-4 гейма, загуби подаването си още веднъж и предаде сета с 4-6.

Швейцарката успя да обърне ритъма на мача в своя полза в третата част и след като си осигури брейк на нула за 2-0, увеличи аванса си на 5-1 и подпечата билета си за финала с ново 6-1. Там тя ще се изправи срещу световната №208 Даяна Ястремска. Украинката водеше с 6-2 2-0 срещу Дона Векич, когато водачката в схемата се оттегли от мача.