Мугуруса продължава убедително напред в Токио

Toray PPO Open, четвъртфинал
Гарбине Мугуруса – Каролин Гарсия 6-2 6-4

Гарбине Мугуруса се справя доста убедително в новата си роля на световна №1 в женския тенис и вече е полуфиналистка на Toray PPO Open. След като отпусна само 4 гейма на Моника Пуиг в първия си мач в Токио, днес испанката се справи категорично и с Каролин Гарсия с 6-2 6-4.

Мугуруса улесни задачата си с максимално концентрирана игра още от началните минути, успявайки да пробие рано за 2-1. Както знаем, Гарсия може да е изключително опасна съперничка, когато влезе „в зоната“, но и не е сред тенисистките с най-стабилна психика в женския тур. А този ранен брейк определено й повлия и световната №1 бързо удари още веднъж на нула за 4-1, затваряйки първия сет с 6-2 за половин час игра.

Гарбине проби и веднага след почивката и макар Гарсия да се възползва от единствения си брейкбол в мача, за да изравни за 3-3, испанката веднага възстанови аванса си за 4-3 и скоро приключи мача с 6-4. Мугуруса очаква на полуфинала Каролине Возняцки или Доминика Цибулкова.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.