Бек измъчи миналогодишната шампионка Кербер, Петкович и Никулеску с победи в Щутгарт

PORSCHE Tennis Grand Prix, I и II кръг

Анджелик Кербер – Аника Бек 4-6 6-3 6-1

Аника Бек бе напът да шокира миналогодишната шампионка Анджелик Кербер в германското дерби от втория кръг на PORSCHE Tennis Grand Prix, но победителката от Мелбърн се пребори и стигна до успех с 4-6 6-3 6-1, за да си уреди среща на четвъртфинала с Карла Суарес Наваро или Ана-Лена Фрийдзам.

Поставена под №2 проби за 2-1, но световната №41 върна брейка. Същото се повтори в следващите два гейма. Ключов се оказа десетия гейм, в който 22-годишната германка спечели подаването на шампионката от Australian Open и спечели първия сет.

Вторият сет започна със силна игра на посрещащите. След три разменени пробива Кербер спечели подаването си и поведе с 3-1, а след това записа още един пробив след бекхенд в мрежата на сънародничката си. В следващия гейм Кербер изостана с 30-40, след което форхендът ѝ по правата не намери очартанията на корта и Бек намали пасива си на един пробив.

С красив форхенд уинър по обратния диагонал 41-ата в света спаси брейкбол, след това с добре организирана атака отрази и втори. Геймът продължаваше да върви точка за точка, като в крайна сметка по-младата германка допусна двойна грешка и миналогодишната шампионка в Щутгарт бе на гейм от успеха във втория сет. С нов пробив Анджи прави мача в решителен сет.

В него 28-годишната тенисистка поведе с два пробива и 5-0, след което Бек най-после спечели първи гейм в сета. Малко след това с ас Кербер сложи край на мача, продължил два часа и 10 минути.

В друга среща от първия кръг Андреа Петкович победи Кристина Младенович с 6-2 6-4. В първия сет германката поведе с пробив за 3-1, а след още един записа частта на своята сметка.

Втория сет започна с четири пробива, след кеото двете стабилизираха подаванията, но с брейк в последния момент световната №30 спечели мача. В следващия кръг Петкович ще играе с топ поставената Агнешка Радванска, която почива в първия кръг.

Моника Никулеску не остави шансове на Каролин Гарсия и започна участието си в Щутгарт след убедителна победа – 6-2 6-2. В следващия кръг румънката ще играе с петата поставена Петра Квитова.