Мугуруса е на 1/4-финал в Щутгарт след успех над Бабош

PORSCHE Tennis Grand Prix, II кръг
Гарбине Мугуруса – Тимеа Бабош 6-2 6-2

Гарбине Мугуруса записа трета победа от три мача с Тимеа Бабош и след успех с 6-2 6-2 в мача на 22-годишните от втория кръг на PORSCHE Tennis Grand Prix в Щутгарт се класира за четвъртфиналите. Там световната №4 ще играе с победителката от мача между Петра Квитова или Моника Никулеску.

В първия сет имаше шест пробива, но третата поставена успя два пъти да спечели подаването си, което се окажа решаващо.

След двойна грешка 40-тата в световната ранглиста предаде откриващия гейм на втория сет и Мугуруса поведе с пробив. Разчитайки на началния си удар, финалистката от Уимбълдън затвърди с убедителен сервис гейм, а след това отново проби.

Унгарката имаше възможността да намали пасива си, но пропусна пет брейкбола в 8-минутния четвърти гейм. Все пак Бабош спечели първия гейм в сета за 1-4. С петия си ас в мача третата поставена поведе с 30-15 при 5-2, а малко по-късно стигна и до мачбол. Със сервис уинър тя сложи край на мача.