Гарсия и Ерани се класираха за 1/2-финалите в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, ¼-финали
Андреа Петкович – Каролин Гарсия 3-6 4-6

Каролин Гарсия записа първа победа в кариерата си от три мача с Андреа Петкович и след успех с 6-3 6-4 се класира на полуфинал на Dubai Duty Free Tennis Championships, където ще играе с Ана Иванович или Барбора Стрицова.

Французойката, която в предишния кръг отстрани третата поставена Карла Суарес Наваро, проби за 2-1 и с нов пробив в последния гейм спечели сета с 6-3. С два поредни уинъра от форхенд 22-годишна французойка проби и поведе с 2-0 във втората част, но още в следващия гейм германката върна брейка.

При 4-5 световната №28 сервираше за оставане в мача, допусна да изостане с 15-40, спаси първия мачбол, но при втория 38-ата в света сложи точка на спора. Гарсия вкара 72% от първия си сервис и завърши с 23 уинъра и 31 непредизвикани грешки срещу 6/32 за Петкович. Това е първи полуфинал за французойката на турнир на WTA от категория Premier.

Сара Ерани – Мадисън Бренгъл 4-6 6-1 6-4

Сара Ерани победи Мадисън Бренгъл с 4-6 6-1 6-4 в оспорван и драматичен мач с хубави и продължителни разигравания и се класира за полуфиналите на турнира в Дубай, където ще играе с победителката от мача между Елина Свитолина и Коко Вандевеге.

Ерани започна ударно мача и с два пробива водеше с 4-1, но след това световната №60, която в предишния кръг загуби сет на нула, но след това отстрани четвъртата поставена Петра Квитова, записа пет поредни гейма на сметката си и спечели първия сет. Битката продължи да е здрава и във втората част, но италианката се възползва от четвъртия си брейкбол в първия гейм и проби, след това спаси четири на свой ред, за да затвърди, и отново проби за 3-0.

При 1-5 американката сервираше за оставане в сета, изостана с 0-40, спаси два, но при третия бекхендът по правата не намери очертанията на корта и сетът свърши. Третият сет започна с три пробива, след което Бренгъл спечели подаването си. При 1-3 Ерани сервираше и с хубава къса за край на поредната продължителна размяна от основната линия спаси брейкбола.

След пет равенства и при четвъртата точка за пробив американката поведе с два пробива и 4-1. Световната №22 върна единия пробив, след което спечели подаването си и след продължителен и изморителен гейм изравни геймовете на 4-4. Бренгъл не издържа физически и психически и малко по-късно финалистката от 2013-а проби и затвори сета с 6-4.