Свитолина изхвърли Мугуруса от Дубай, Бренгъл обърна Квитова

Dubai Duty Free Tennis Championships, II кръг
Гарбине Мугуруса – Елина Свитолина 6-7(3) 3-6

Елина Свитолина се наложи над световната №5 Гарбине Мугуруса със 7-6(3) 6-3 и се класира за четвъртфиналите на Dubai Duty Free Tennis Championships. В първия сет двете си размениха общо шест пробива, като световната №21 на два пъти сервираше за частта, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който 21-годишната украинка даде само три точки на опонентката си.

Във втората част Свитолина проби за 2-0, удвои аванса си за 5-1, предаде подаването си, но в следващия си сервис гейм спечели мача срещу поставената под №2 в схемата. На четвъртфинал Елина ще играе с Коко Вандевеге, която елиминира Кристина Младенович след 7-5 3-6 6-4.

Петра Квитова – Мадисън Бренгъл 6-0 6-7(1) 3-6

Световната №60 Мадисън Бренгъл загуби първия сет на нула, но продължи да вярва и в крайна сметка победи двукратната шампионка от Уимбълдън и победителка в Дубай от 2013-а Петра Квитова.

Световната №8 започна ударно мача, като с общо три брейкбола постигна три пробива и спечели първия сет на нула след само 18 минути на корта. Американката обаче бързо се отърси от шока, предаде подаването си за 1-3, но моментално върна пробива, а с нов поведе с 5-4. Тя обаче пропиля три сетбола, предаде подаването си и Квитова изравни. Така се стигна до тайбрек, в който Бренгъл даде само една точка на Квитова.

Третия сет започна с пробив за чехкинята, но Бренгъл изравни за 3-3. При 5-3 Бренгъл сервираше за мача, поведе с 40-15 и след бекхенд в аут на бившата шампионка спечели двубоя. На четвъртфинал ще играе със Сара Ерани, която по-рано през деня победи Ярослава Шведова с 6-3 6-0.

Така сред Топ 8 в Дубай няма нито една поставена тенисистка.