Цветана Пиронкова ще срещне поставената под №12 Тимеа Бачински във втория кръг на BNP Paribas Open, като мачът е втори на Корт №5. Първата среща от 21:00 е между Жоао Соуса и Федерико Делбонис и след нейния край около 22:30-23:00 на корта ще излезе и първата ни ракета при дамите в търсене на втора победа на тазгодишното издание на турнира. Пиронкова и Бачински са играли веднъж помежду си, като победата е за Цвети, но мачът е от далечната вече 2007-а.
Григор Димитров и опитният Макс Мирни ще започнат участието си в турнира на двойки на Мастърса в Индиън Уелс срещу седмите поставени в основната схема французи Пиер-Юг Ербер и Никола Маю, а срещата е четвърта на Корт №7 и ще започне около 01:30-02:00 след полунощ. Двубоите на корта започват в 21:00. При успех, на осминафиналите българо-беларуският дует може да срещне специалиститите при каретата Нестор/Щепанек или Рам/Клаасен.
В днешния ден на Ценралния корт ще видим Анди Мъри, Стан Вавринка, Томаш Бердих ще започне участието си срещу Хуан Мартин дел Потро, Анджелик Кербер и Ана Иванович.
Ето и пълната програма за събота:
Корт №1 (започват в 21:00)
1. Анджелик Кербер – Дениса Алертова
2. Томаш Бердих – Хуан Мартин дел Потро
3. Анди Мъри – Марсел Гранойерс
4. Южени Бушар – Слоун Стивънс
5. Стан Вавринка – Иля Марченко
6. Ана Иванович – Камила Джорджи
Корт №2 (започват в 21:00)
1. Милош Раонич – Иниго Сервантес
2. Гаел Монфис – Пабло Кореньо Буста
3. Гарбине Мууруса – Кристина Макхейл
4. Марин Чилич – Райън Харисън
5. Надал/Вердаско – Брайън/Брайън
Корт №3 (започват в 21:00)
1. Ришар Гаске – Никола Маю
2. Белинда Бенчич – Лорън Дейвис
3. Борна Чорич – Теймураз Габашвили
4. Виктория Азаренка – Зарина Диас
5. Давид Гофен – Франсис Тиафо
Корт №4 (започват в 21:00)
1. Джоана Конта – Мадисън Бренгъл
2. Ник Кирьос – Алберт Рамос
3. Каролина Плишкова – Шелби Роджърс
4. Жереми Шарди – Андрей Кузнецов
5. Каролине Возняцки – Джан Шауй
Корт №5 (започват в 21:00)
1. Жоао Соуса – Федерико Делбонис
2. Цветана Пиронкова – Тимеа Бачински
3. Пабло Куевас – Гуидо Пея
4. Саманта Стосър – Янина Викмайер
5. Лопес/Лопес – Бопана/Мергеа
Корт №6 (започват в 21:00)
1. Роберта Винчи – Маргарита Гаспарян
2. Бърнард Томич – Раджийв Рам
3. Карла Суарес Наваро – Дария Касаткина
4. Поспишил/Сок – Куреши/Симон
5. Мъри/Соареш – Хюи/Клижан
Корт №7 (започват в 21:00)
1. Александър Долгополов – Робин Хаасе
2. Ана-Каролина Шмидлова – Моника Пуиг
3. Виктор Троицки – Леонардо Майер
4. Димитров/Мирни – Ербер/Маю
Корт №9 (започват в 21:00)
1. Дария Гаврилова – Магдалена Рибарикова
2. Елина Свитолина – Аника Бек
3. Квитова/Алертова – Атаво/Спиърс
4. Клепац/Среботник – Бертенс/Ларшон
TennisKafe.com