Терзиев и Терзийска са новите държавни шампиони на България

Симеон Терзиев и Джулия Терзийска са държавните шампиони на България по тенис на открито за 2021 година.

Двамата спечелиха неделните финали на турнира, който се проведе на кортовете на тенис клуб „Левски“ в София.

Терзиев стигна до първо подобно отличие след категоричното 6-1, 6-2 във финала срещу поставения под №1 Симон-Антони Иванов. За 18-годишния състезател това бе трети пореден успех над поставен съперник, като на полуфиналите даде четири гейма на Милен Янакиев. Мартин Димитров бе другият, който достигна до топ 4.

При жените Терзийска се наложи с 6-0, 6-4 над Михаела Цонева. До полуфинал достигнаха Виктория Лазарова и Дария Шаламанова.

Във финала на двойки при мъжете Мартин Димитров и Симон-Антони Иванов победиха с 6-2, 6-2 Антъни Генов и Александър Темов.

Във финала на двойки при жените Александра Габровска и Джулия Терзийска победиха Габриела Михайлова и Зиновия Ванева със 7-5, 7-5.

Във финала на смесени двойки Пламен Милушев и Джулия Терзийска победиха с 3-6, 6-2, 10-2 Симеон Терзиев и Никол Русева.