10 неща, които трябва да знаете за турнирите в Пекин и Токио

Азиатското турне продължава с два АТР500 турнира – Пекин и Токио. През седмицата в действие ще видим шестима представители на топ 10, сред които първата ни ракета Григор Димитров и световния №1 Рафаел Надал, които са в схемата на China Open, както и финалистът от Уимбълдън Марин Чилич, участващ на Rakuten Japan Open Tennis Championships 2017.

Ето и 10 неща, които трябва да знаете:

1. Битката за Лондон

grigor1

Залогът в Пекин е 500 точки за шампиона, така че класирането за финалния Мастърс е в играта. За място там се бори Григор Димитров, а Пабло Кареньо Буста заема осма позиция в годишната класация. На по-малко от 1000 точки зад испанеца обаче има още 10 тенисисти.

2. На върха

Рафаел Надал се завръща на China Open за пети пореден сезон и 12 години, след като триумфира в Пекин като тийнейджър.

3. История

На 20 август в Синсинати Григор Димитров победи Ник Кирьос на финала в първата битка за трофей на Мастърс турнир или надпревара от Големия шлем между играчи, които са родени през 90-те. Австралиецът този сезон дебютира в Пекин, а българинът се връща след финал миналата година.

4. Съперникът на Григор

dzumhur

От 31 юли насам Дамир Джумхур има 18 победи и само 4 поражения. Босненецът игра в трети кръг на US Open, 1/2-финал в Лос Кабос и Шънджън, финал в Уинстън-Сейлъм и спечели титлата в Санкт Петербург.

5. „Уайлд кард“

Хуан Мартин дел Потро дебютира в Пекин, след като получи „уайлд кард“ от организаторите. Аржентинецът направи впечатляващ US Open, като в Ню Йорк спечели драматичен мач срещу Доминик Тийм и спря Роджър Федерер. Кулата от Тандил е и потенциален опонент на Димитров във втори кръг на China Open.

6. Формата на Чилич

Марин Чилич игра втория си финал на турнир от Големия шлем, след като на Уимбълдън отстъпи на Роджър Федерер в решителния двубой.  На 11 септември хърватинът проби в топ 5, но показателите му на хард не са никак добри.

7. Ранно разочарование?

Dominic+Thiem+2017+Open+Tennis+Championships+dOvBR_84t8cl

Само двама тенисисти са достигали до втората седмица на всички турнири от Големия шлем през сезона – Рафаел Надал и Доминик Тийм. Австриецът обаче претърпя загуби в първи или втори кръг на 10 АТР турнира този сезон.

8. Завръщането на Раонич

Поставеният под №3 в основната схема на турнира в Токио претърпя операция на лявата китка и отсъства 7 седмици.

9. Отново в играта

Давид Гофен бе шести в надпреварата за Лондон преди да се контузи на Ролан Гарос. Белгиецът бе аут 6 седмици, но влезе в ритъм, а на турнира в Шънджън спечели първа титла от 3 години насам.