19-годишният Фис победи Рууд след впечатляващо представяне

Артур Фис е само на 19, но вече кара света на тениса да говори все повече за него. Французинът изигра брилянтен мач и победи световния №4 Каспър Рууд с 6-0, 6-4 на АТР 500 турнира в Хамбург.

Тийнейджърът напълно надигра трикратния финалист в Големия шлем, като имаше нужда от едва 77 минути на корта, за да достигне до най-голямата си победа до този момент. Той реализира 35 уинъра спрямо едва 6 на съперника си, като в същото време агресивната му игра донесе само 12 непредизвикани грешки.

В началото доминацията на Фис бе наистина впечатляваща. Французинът спечели първите седем гейма в мача, преди Рууд да се запише в резултата. Норвежецът продължи да печели по-трудно подаванията си, а при 4-5 допусна пробив на 0, сервирайки за оставане в двубоя.

На полуфинал Фис ще играе с Александър Зверев. Германецът е единственият поставен в топ 4, след като победи другия френски тийнейджър в топ 100 – Лука ван Аш, с 6-3, 6-4.

В другия полуфинал един срещу друг застават Джиджен Джан и Ласло Джере. Китаецът отстрани Даниел Алтмайер след 6-4, 6-4, докато сърбинът се справи с Лоренцо Музети – 7-5, 6-3.