255-ият в света спря Алберт Рамос в първия кръг в Санкт Петербург

Поставеният под №6 в основната схема Алберт Рамос-Винолас отпадна още в първия кръг на турнира St.Petersburg Open с награден фонд $986,380 . Испанецът отстъпи на френския квалификант Александре Сидоренко с 5-7 2-6.

Рамос проби още във втори гейм 255-ия в света, но Сидоренко върна брейка и играта продължи гейм за гейм до 3-3. В седмия гейм 28-годишният французин на свой ред поведе с пробив, който затвърди.

При 5-4 в своя полза той сервираше за сета, но Рамос се възползва от неубедителното му сервиране да изравни на 5-5. Последва маратонски гейм, в който Сидоренко нанесе нов удар по подаването на испанеца от четвъртия си брейкбол, след което затвори сета.

Във втората част французинът не остави шансове на Рамос и с два затвърдени пробива дръпна с 5-1, след което приключи мача от третия си мачбол.

Във втория кръг 255-ият в свега ще играе Паоло Лоренци, който от своя страна се наложи с 3-6 7-6(6) 6-0 над Миша Зверев.

Данил Медведев спечели руския сблъсък с Александър Бублик с 6-4 6-0 и за място на четвъртфиналите излиза срещу петия поставен Александър Зверев.

В последния мач за деня Фернандо Вердаско отстъпи на Душан Лайович с 2-6 6-3 6-2. Сърбинът очаква победителя от двойката Виктор Троицки – Гастао Елиас.