33 аса не се оказаха достатъчни за Раонич в Ню Йорк

New York Open, осминафинал
Сонуо Куон – Милош Раонич 7-6(4) 6-7(4) 6-4

Сонуо Куон осъществи голямата изненада на турнира в Ню Йорк. Кореецът записа най-голямата победа в кариерата си и отстрани втория поставен Милош Раонич със 7-6(4) 6-7(4) 6-4 за два часа и половина на корта.

Канадецът пласира успешно цели 33 аса, спечели 89% от точките на първи сервис при 67% успеваемост и въпреки това претърпя поражение. Световният №84 също беше много ефективен и не отстъпи на опонента. Куон спечели 79% от разиграванията на първи начален удар при 71% вкаран сервис и успя да отрази всички пет брейкбола, пред които се изправи.

„Много съм щастлив да спечеля труден мач срещу Раонич“, каза кореецът, цитиран от atptour.com. „Той игра добре. Днес се получи страхотен двубой“.

22-годишният Куон се изкачи с повече от 150 места в ранглистата през последната година. Той ще играе втория си четвъртфинал този сезон, след като по-рано успя да достигне тази фаза в Пуна. Сега го очаква мач срещу Кайл Едмънд или Доминик Кьопфер.

Раонич пристигна в Ню Йорк като фаворит за титлата, но претърпя втора поредна загуба, след като отпадна на четвъртфиналите на Australian Open след поражение от Новак Джокович.

Междувременно четвъртият поставен Юго Умбер изигра почти перфектен мач в Ню Йорк. Спечели 11 поредни гейма и преодоля Маркос Джирон с 6-1 6-0 за 49 минути на корта. 21-годишният французин продължава напред срещу Миомир Кецманович, който победи Паоло Лоренци с 6-3 6-3.

Андреа Сепи също е в следващата фаза, след като се справи със Стийв Джонсън – 7-6(4) 6-3.