6 от 6 за Доминик Тийм в Буенос Айрес. Шварцман също е на 1/4-финал

Argentina Open, втори кръг
Доминик Тийм – Орасио Себайос 6-4 6-3

Доминик Тийм вече е с 6 победи от също толкова мача на Argentina Open, след като започна с успех участието си в Буенос Айрес.

Шампионът от 2016-а елиминира представителя на домакините Орасио Себайос с 6-4 6-3 в двубой от втория кръг на надпреварата на клей. Като поставен под №1 в основната схема австриецът почиваше в първия кръг. Той отрази единствения брейкбол, който имаше аржентинския му съперник и взе три негови сервис гейма.

6 от 8-те титли на Тийм на ниво ATP са на клей, а балансът му на червена настилка вече е 84-30. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Гидо Пеля.

Петият поставен Диего Шварцман зарадва домакинските фенове след 3-6 6-3 6-2 над Томаш Белучи и му предстои мач с Аляж Бедене.

Испанците по принцип доминират на Argentina Open, но сряда не беше техният ден, след като Фернандо Вердаско и Алберт Рамос напуснаха надпреварата, сразени съответно от Пеля и Бедене.