9 от 9 за Клижан в Санкт Петербург, и Вавринка не успя да го спре

St. Petersburg Open, полуфинал
Мартин Клижан – Стан Вавринка 4-6 6-3 7-5

Мартин Клижан задържа своя перфектен баланс на турнира в Санкт Петерсбург и ще играе нов финал. Словакът успя да се пребори със Стан Вавринка в драматичен сблъсък с редица обрати, завършил 4-6 6-3 7-5 и очаква Доминик Тийм или Роберто Баутиста Агут в мача за титлата.

Особено оспорвана бе третата част на двубоя, когато двамата си предаваха неколкократно инициативата. Пръв проби Клижан, но швейцарецът върна брейка и дори поведе в резултата, преди 65-ия в света отново да се справи умело от посрещане и да затвори мача с гейм, продължил повече от седем минути.

Това е девета поредна победа на Мартин в Санкт Петербург, където той все още не е усещал вкуса на загубата. През 2012-а словакът триумфира в Русия, а утре ще опита да повтори това постижение.

Любопитен е фактът, че Клижан няма загубен финал досега в кариерата си – спечелил е шест титли на сингъл от шест опита и четири на двойки, където също има 100% успеваемост.