обзор на третия ден в Барселона

Tретият ден на ATP 500 турнира в Барелона бе белязан от първия мач на Григор Димитров в тазгодишната надпревара, както и от този на миналогодишния шампион Рафаел Надал. Вижте как се развиха събитията в сряда:

Григор Димитров откри участието си в Барселона с трудна победа над Вердаско

Grigor

Григор Димитров откри участието си на тазгодишния турнир в Барселона с трудна трисетова победа над Фернандо Вердаско – 6-2 6-7(4) 6-3. Двубоят от втори кръг на надпреварата продължи над два часа, а единственият силен момент на испанеца бе във втория сет, когато спечели тайбрек и вкара мача в решителна трета част. Там обаче първата ни ракета спечели четири поредни гейма и се възползва от предимството си.

На осминафиналите миналогодишният 1/4-финалист ще се изправи срещу Николас Яри, който отстрани втория в схемата Александър Зверев.

Днес Димитров се отличи със страхотна успеваемост при сервис, като вкара 71% от първите си начални удари. С помощта на този ключов фактор той вече води с 4-3 в преките битки с Вердаско, а на клей балансът е изравнен – 2-2 победи.

Рафа оцеля срещу Майер, предстои ни сблъсък Ферер – Надал

Nadal

Рафаел Надал започна защитата на титлата си в Барселона с разочароващ мач срещу Леонардо Майер. Все пак бившият №1 направи достатъчно, за да победи съперника си с 6-7(7) 6-4 6-2 след почти три часа на корта.

Краля на клея бе изненадващо пасивен, залагаше предимно на плитки удари, а повечето разигравания завършваха с грешка от единия или другия тенисист. Придвижването на миналогодишният шампион също не бе перфектно, но въпреки неубедителното си представяне и вятъра той стигна до успеха.

На осминафинал Рафаел ще се изправи срещу Давид Ферер, който не остави шансове на Лука Пуй, отстранявайки 15-ия поставен с 6-3 6-1.

Ферер не бърза да се сбогува с Барселона, очаква Надал или Майер

Ferrer-Nadal-img28600_668

Давид Ферер продължава да играе на висота в последните мачове от кариерата си. Бившият №3 елиминира 15-ия поставен в Барселона Лука Пуй  с 6-3 6-1 и се класира за осминафиналите на надпреварата.

Досега испанецът нямаше победа в двата си мача срещу Пуй, но днес бе безпогрешен. Макар да допусна два пробива, той загуби само още два гейма в двубоя, като контролираше събитията на корта през цялата среща. Французинът също има своята заслуга за резултата, тъй като завърши с 40 непредизвикани грешки.

Успехът му е на път да му осигури мечтан сблъсък. Когато обяви, че ще участва на Barcelona Open Banc Sabadell и Mutua Madrid Open, Ферер сподели, че за него би било много специално да изиграе един от последните си мачове пред родна публика срещу Рафаел Надал.

Гарин шокира Шаповалов и се класира за осминафинал в Барселона

shapovalov

Кристиан Гарин изигра силен мач срещу деветия поставен в Барселона и отстрани Денис Шаповалов в последователни сетове. Чилиецът елиминира световния №20 със 7-5 6-2 за час и 18 минути.

Беноа Пер също си осигури място в следващия кръг, след като спечели драматично срещу Пабло Кареньо-Буста. 12-ият поставен спаси два мачбола във втората част, но бе пречупен в третата – 6-4 6-7(9) 6-1.

Французинът ще играе срещу Гуйдо Пея, а Гарин – срещу Роберто Карбайес Баена.

Григор Димитров на корта и в четвъртък (програма)

Pista Rafa Nadal (начален час 12:00 ч.):